Cichy filtr zewnętrzny do akwarium w sypialni

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Arkadeus
Posty: 58
Rejestracja: 18 paź 2015 19:45
Lokalizacja: Warszawa

Cichy filtr zewnętrzny do akwarium w sypialni

Post autor: Arkadeus »

Proszę o radę jaki kupić filtr do akwa 112l, które stoi w sypialni. Tak więc cicha praca jest bardzo ważna.
Mam obecnie wewnętrzny Jbl Cristalprofi i100 i niestety nie sprawdza się. Tzn. jest wystarczająco cichy, ale bez przerwy mam problem z glonami.
Jestem gotowy wydać sporo pieniędzy i kupić dobry filtr np. EHEIM lub FLUVAL.
Proszę o poradę, który model wybrać.
Za fluvalem przemawia regulacja przepływu i myślę, że model 206 byłby odpowiedni.
Eheim ma z kolei taki wybór, że się pogubiłem. No i z tego co czytam nie ma regulacji przepływu, więc ważne jest, żeby wybrać odpowiedni model i nie zrobić pralki.

Dla mnie najważniejsze cechy, które musi spełniać filtr to:
1. cicha praca,
2. wydajna filtracja,
3. łatwość obsługi i czyszczenia
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Ja mam tetra ex 700 i sobie bardzo chwalę :)
Szybciej miałam eheima 2213 i również był bardzo cichy.


Powodu glonów raczej szukałabym w złych parametrach wody, zbyt rzadkich podmianach.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
robroy
Posty: 14
Rejestracja: 21 mar 2016 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: robroy »

Jeśli Cię stać bierz Eheima-to mercedes wśród filtrów.Do Twojego baniaka choćby taki (nie reklamuj proszę sklepu..., wstaw opis, jak chcesz pomóc. MO DBARA) Regulację przepływu oczywiście ma
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Miałem tetrę 800 ex plus, w przypływie głupoty zmieniłem na eheim 2075, jest głośniejszy, ale pojemność większa. Eheim serii proffesional, ma regulację przepływu, classic nie, ale wystarczy kupić zaworki w markecie i regulacja będzie. Ważne czym ten filtr wypełnisz... ja jeden kosz wypełniłem watą tetry, jako mechanika, trzy kosze zasypałem ceramiką azoo active filter 4 in 1. Dobra ceramika, ale chyba nie warta swojej ceny... tańsza bio ceramika, keramzyt, czy nawet lawa będzie równie dobra.
Kolejna sprawa, u mnie na glony, największy wpływ miało nie odpowiednie światło, jedna świetlówka 9000k spowodowała inwazję nitek. Filtr aż takiego wpływu nie ma.
Brzanek
Pomocnik
Posty: 451
Rejestracja: 22 lut 2016 12:58
Lokalizacja: Ząbki

Post autor: Brzanek »

Polecam Eheima Classica - np: 2213, albo lepiej 2215.
Oczywiście może też być z tej lini 2224, lub 2226
Są naprawdę ciche. Przetestowałem kilka Eheimów :wink:
Pozdrawiam
Arkadeus
Posty: 58
Rejestracja: 18 paź 2015 19:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arkadeus »

Dziękuję za odpowiedzi.

Powoli skłaniam się do 2226. Czytam, że są bardzo ciche - gdzieś ktoś nawet napisał, że trzeba przyłożyć ucho do niego, żeby go usłyszeć. Czy one faktycznie, aż tak cicho pracują ?
Czy ten filtr ma regulację przepływu, bo nie mogę tego doczytać i czy zmniejszanie przepływu w tym filtrze ma wpływ na jego żywotność lub głośność pracy?

Widzę, że ta seria wychodzi jednak ze sprzedaży i jest zastąpiona chyba serią EXPERIENCE. Czy mieliście doczynienia z filtrem 2426?

A czy ktoś z Was miał doczynienia z FLUVALem? Zanim jednak wydam te "kilka" złotych chciałbym poznać doświadczenia użytkowników tej firmy.
Pozdrawiam.
robroy
Posty: 14
Rejestracja: 21 mar 2016 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: robroy »

Arkadeus pisze:. Czy one faktycznie, aż tak cicho pracują ?
Tak,są bardzo ciche choć sam takowego nie posiadam (niestety cena). Kolega ma w bodajże 560litrowym akwarium trzy sztuki i są niesłyszalne nawet z bliska (modelu nie podam,nie wiem).Poza tym czytałem porównanie filtrów Fluvala i Eheima na jakimś zagranicznym forum.Konkluzja nie była jednoznaczna ale tylko z powodu wysokiej ceny tego drugiego .Jeśłi Cię interesuje to porównanie to pisz,poszukam :)
Arkadeus
Posty: 58
Rejestracja: 18 paź 2015 19:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arkadeus »

2226 jest już chyba nieosiągalny, jego niby następca 2426, z tego co mogę się doczytać nie ma regulacji przepływu. W związku z powyższym zacząłem skłaniać się do serii professionel 3 lub professionel 4+ (..71 lub ..73). Poza tym w niektórych sklepach przy modelach professionel 4+ jest zapis, że produkowane w Niemczech. Przy niższych modelach tego zapisu nie ma. Z tego co czytam wychodzi, że najprawdopodobniej są to już żółte egzemplarze.:cry:

Jeżeli ktoś posiada filtry z tych serii to bardzo proszę jeszcze o opinię odnośnie głośności pracy.
majkel pisze:Miałem tetrę 800 ex plus, w przypływie głupoty zmieniłem na eheim 2075, jest głośniejszy,
Przeglądając internet spotkałem się także z takimi opiniami. Niemniej jednak większość osób twierdzi, że Eheimy są bardzo ciche. Jest też niestety sporo opinii, że tetry potrafią przeciekać.
majkel pisze: Eheim serii proffesional, ma regulację przepływu, classic nie, ale wystarczy kupić zaworki
Jakiego rodzaju jest regulacja w 2271 i 2273? Czy to jest zmiana obrotów/mocy silnika, czy może także tylko dławienie jak na zaworkach?
majkel masz 2075 jakiego rodzaju jest regulacja??
majkel pisze: Kolejna sprawa, u mnie na glony, największy wpływ miało nie odpowiednie światło, jedna świetlówka 9000k spowodowała inwazję nitek. Filtr aż takiego wpływu nie ma.
Wcześniej miałem dwie standardowe T8 18W 6500 i też miałem kłopoty z glonami. Zmieniłem na PHILIPS TL-D De LUX PRO 965 6500K i SYLVANIA GROLUX 8500K. Akwa wygląda dużo ładniej i rośliny maja lepsze warunki.
Próbowałem walki z glonami na różne sposoby(zawsze to jest zakwit wody z innymi nigdy nie miałem problemu) i doszedłem do wniosku, ze najgorszą robotę robi wyciąganie filtra do czyszczenia. Zawsze woda jest wtedy mocno zabrudzona. Parametry wody - NO2, NO3, PO4 zawsze są przed podmianami dobre.
Pozdrawiam.
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Nie jestem pewien czy to regulacja przepływu zaworem, czy silnika, jest po prostu wajcha do zmiany przepływu. Wydaje mi się jednak, że to wbudowany zawór.

Nowa seria echeim 4+, podobno jest cichsza, nie wiem. Jeśli się zdecydujesz, czekam na recenzję. Może znowu zmienię :). Tetra natomiast był cichy i nie ciekł. Używałem do krótko, kilka miesięcy, ale nadal używa go mój kolega (ten sam egzemplarz, ma już ponad rok) i nadal nie skarżył się na przecieki.
Arkadeus
Posty: 58
Rejestracja: 18 paź 2015 19:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arkadeus »

Ostatecznie kupiłem EHEIM professionel 4+ 350 2273.
Jestem zadowolony, na dłuższą recenzję na razie nie mam czasu no i 3 tygodnie to troszkę za krótki okres użytkowania, żeby zaraz recenzję wystawiać.
Może tylko kilka słów.
Filtr jest cichy. W nocy w sypialni słychać tylko bardzo cichutki szum (filtr nie jest schowany w szafce), który w ogóle nie przeszkadza ani mi, ani żonie.
Jakość wykonania bardzo dobra, chociaż w moim zestawie nie dołączyli nóżek i zaślepki do deszczownicy. Sklep załatwił to bez problemu. Podobno u mnie to był taki pierwszy przypadek.
Filtracja w moim 112l baniaczku jak na razie rewelacyjna.
Bardzo praktyczny układ wkładów.
Kupiłem ten filtr z uwagi na walkę z zieloną wodą i w związku z tym bardzo mi to ułatwiło życie.
Ponieważ woda była już w bardzo złym stanie razem z filtrem kupiłem specjalny płyn na zieloną wodę.
Po jednodniowej kuracji musiałem wg zaleceń podmienić 30 % wody i wyczyścić filtr wstępny i mech. Dostęp do tych filtrów, a szczególnie wstępnego rewelacyjny. Przy takim dostępie dodatkowy filtr wewnętrzny lub prefiltr gąbkowy w ogóle jest zbędny.
Lepiej już co jakiś czas otworzyć ten kubełek (podejrzewam, że i tak to będzie bardzo rzadko) niż co tydzień znowu bawić się z czyszczeniem prefiltra.
Po kuracji, którą przeprowadziłem 3 tygodnie temu woda kryształ i na razie nic nie zapowiada, aby zielona woda wróciła. :P
Podstawowe parametry wody NO3, NO2 po półtorej tygodnia od podmiany wody NO3=5, NO2 = 0.
Regulacja przepływu w tym modelu przez dławienie przepływu, dopiero w modelach 4+e jest chyba regulacja obrotów.
Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ