Hodowla ślimaków.

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
takkkio
Posty: 208
Rejestracja: 09 maja 2016 8:57
Lokalizacja: Warszawa

Hodowla ślimaków.

Post autor: takkkio »

Witam,

Planuję hodowlę kolcobrzucha dwuplamego. Ryba ta wymaga regularnego karmienia ślimakami. Myślę, że najlepszym sposobem będzie założenie niewielkiego zbiornika do rozrodu ślimaków. Czy ktoś kiedyś z Was próbował czegoś takiego? Jakiej wielkości powinien być zbiornik i jaki sprzęt zawierać? Jaki gatunek ślimaka będzie najlepszy?

Będę wdzięczny za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zobacz w dziale "Krewetki i inne stworzenia" temat przyklejony "Ślimaki w naszych akwariach". Opisałam tam ślimakarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kot
Posty: 250
Rejestracja: 15 gru 2015 17:59

Post autor: kot »

Hodowałem ślimaki na karmówkę w siedmio czy ośmio litrowym pojemniku bez żadnego sprzętu. Był żwirek, żywe roślinki i światło tylko. Ślimaków ciągle była masa.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
przemkokatowice
Posty: 577
Rejestracja: 04 lis 2014 12:08

Post autor: przemkokatowice »

Wybierz rozdętki. Te ślimaki są bardzo inwazyjne z ich hodowlą nie będziesz miał problemu.
takkkio
Posty: 208
Rejestracja: 09 maja 2016 8:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: takkkio »

Cześć,

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Awarium na jakieś się zdecydowałem to kostka 25x25x25
Filtr: Aqua Nova Sponge-Filter filtr gąbkowy

Na forum o rozdymach przeczytałem artykuł o hodowli ślimaków na pokarm, najczęściej hodowane to Zatoczek i Błotniarka.

Błotniarki - szybciej się rozmnażają, są łatwiejsze w hodowli, ale trudno uzyskać większe okazy. Okazy o porównywalnych rozmiarach mają też bardziej twardą skorupę.

Zatoczki - mnożą się wolniej, ale łatwiej o większy okaz. Są też łatwiejsze do zjedzenia dla innych ryb. Młode klują się też w różnych odcieniach, więc można eksperymentować i można sobie z czasami uzyskać hodowlę wyjątkowo czerwonych okazów :P

Wybór padł na Zatoczka. Ze wzgledów estetycznych, oraz faktu, że nie będę potrzebował zbyt wielu ślimaków, ponieważ będzie się nimi żywił jeden kolcobrzuch.Jeżeli chodzi o to "jak" karmić ślimakami - zwietrzę powinno być wielkości oka ryby, dla której jest przeznaczone do zjedzenia. Planuję, żeby ślimaki stanowiły ok 85% diety mojego kolcobrzucha.

Będe Was informował o hodowli :)
ODPOWIEDZ