Molinezja srebrna

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Karolina1
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2016 17:21

Molinezja srebrna

Post autor: Karolina1 »

Witam

Sory jesli jest juz taki temat, ale nie dokopalam sie.

Jestem nowicjuszem w akwakwestiach, mam akwarium niespelna rok (25l) zamieszkale przez jakies 20 rybek (wiem co powiecie, ale juz wyjasniam)

7 miesiecy temu moje dwie moli srebrne powily na swiat jakies 23 mlode. Ok 19 z nich sie utrzymalo i dzis zauwazylam ze 4 sa zapewne w ciazy. Czy ktos obeznany moglby to potwierdzic? Przelozylam je profilaktycznie do kotnika. Czy ktos wie ile im moze zostalo?

Zostawilam wszystkie rybki z poprzedniego miotu zamiast je rozdac bo a) nie bardzo mialam komu, b) chcialam zeby podrosly c) co jakis czas "stare" po kolei padaly wiec sie robilo nieladnie mowiac miejsce.

Rosna ladnie, ale sa rozne dysproporcje pomiedzy niektorymi, ale podejrzewam ze to norma.

Dzieki za odpowiedz😊 zdjecie
Karolina1
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2016 17:21

Post autor: Karolina1 »

Czy widac zdjecie kt dodalam?
Awatar użytkownika
giewont
Akwarysta
Posty: 612
Rejestracja: 30 gru 2014 17:23
Lokalizacja: Wszebory pow. Wołomin

Post autor: giewont »

Nie widać żadnego zdjęcia.
Pozdrawiam Marcin
Roślinne Senegalusy 240 l
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Jacob_sSs »

To że są między nimi "dysproporcje" to nie jest norma. Jest to karłowacenie: z powodu zbyt małej przestrzeni ryba nie dorasta zdrowych rozmiarów, a narządy cały czas rosną, co sprawia rybie duży ból. Dla kilku molinezji potrzeba 4/5 razy większego baniaka niż posiadasz, więc masz mały problem.

Zdjęcia nie widać, więc co do ciąży na razie nic Ci nie powiemy, ale polecam jak najszybciej (nawet za darmo) oddać podejrzane ryby, bo inaczej będzie masakra.
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
SilVeR3
Posty: 23
Rejestracja: 24 maja 2016 16:18

Post autor: SilVeR3 »

W zbiorniku 25l nie powinnaś trzymać żadnej molinezji... (Min 112l - 100cm długości!!!!!!)
Jak dla mnie eutanazja dla Moli które mają karłowacenie, te które mają naturalne proporcje oddaj darmo (wystaw na Olx), jak się nikt nie trafi to i tak lepsza będzie dla nich eutanazja niż powolna śmierć w takich warunkach...

To tak jakby ktoś Ciebie zamknął w budzie dla psa i kazał tam jeść, wypróżniać się, poruszać i wgl robić wszystko...

Pozbądź się ich a jak koniecznie chcesz mieć rybkę, to kup sobie bojownika (1 samca) i nic więcej (pamiętaj o filtrze, grzałce i termometrze)

Jakbyś nie chciała bojownika, napisz, doradzę Ci coś innego, jest kilka innych gatunków które ostatecznie mogłabyś trzymać.
Akwaria Towarzyskie 200L + 250L - Oba mocno zarośnięte :)
Krewetkarium 4x30L

Masz pytania? Pisz śmiało, chętnie pomogę :)
Pomogłem? To kliknij w przycisk :P
ODPOWIEDZ