nowy wątek o karmieniu

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
AnimaVilis
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2016 9:31

nowy wątek o karmieniu

Post autor: AnimaVilis »

Witajcie chciałabym odświeżyć wątek... Mam pytanie, czy otoski można przekarmić? Moje otoski mają korzeń, neonki wszystkiego nie zjadają, więc zawsze coś dla nich zostaje, roślince często liście giną, a one chyba też się takimi żywią... glony mam zielone, ale oni ich nie jedzą, wszystkie "brązowe" pozjadały... dokarmiam otoski sparzoną sałatą, ugotowanym brokułem, wafelkami dla glonojadów-z chęcią zajadają, ale czy to nie za dużo?

Dyskusję wydzieliłam z tematu sprzed dwóch lat. MOD BARA
SilVeR3
Posty: 23
Rejestracja: 24 maja 2016 16:18

Post autor: SilVeR3 »

Jaki zbiornik? Jaka obsada? Filtracja? Parametry wody? Jak długo stio akwa? Czy odpowiednio dojrzało?
Akwaria Towarzyskie 200L + 250L - Oba mocno zarośnięte :)
Krewetkarium 4x30L

Masz pytania? Pisz śmiało, chętnie pomogę :)
Pomogłem? To kliknij w przycisk :P
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Silver spokojnie, temat jest prosty dotyczy kwestii przekarmiania otosków, a nie glonów.

Odpowiadam: pokarm nie może zalegać w akwarium. Otoski jeżeli nie zjadają pokarmu mogą być przekarmione. Postaraj się, żeby nic nie zostawało na dnie zbiornika.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

AnimaVilis pisze:Mam pytanie, czy otoski można przekarmić?
Można i może się to zakończyć śmiercią (zaczerwienienie odbytu, nadęty brzuch - takie efekty daje niewłaściwa karma).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ