chore gupiki

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Na razie nic nie rób.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Drska
Posty: 294
Rejestracja: 02 sie 2015 9:30

Post autor: Drska »

Na problemy skórne może pomóc dodanie do wody soli akwarystycznej tylko nie jestem pewna jak to się ma do aktualnego leczenia. Moim molinezjom pomagała gdzieś 1/5 dawki zalecanej przez producenta.
Co do pasożytów to problem lubi niestety nawracać u mnie po wielu miesiącach walki ostatecznie pomógł capiforte - znaczy nie mam nawrotow choroby od dwóch miesięcy (zrobilam też totalny restart - ale to ostateczność), przy okazji gupiki, które się u mnie urodziły i dorastaly do pewnego momentu (tak do 2,5 cm) nie miały oznak chorobowych. Jeśli masz w akwarium ślimaki to się ich pozbadz - moga być nosicielami pasożyta.
A jeszcze jedno leki przeciwpasozytnicze działają na układ nerwowy ryb i te mogą się wtedy dziwnie zachowywac - powinno przejść wraz z zakończeniem leczenia.
Dexia
Posty: 17
Rejestracja: 10 sie 2016 13:28

Post autor: Dexia »

ślimaków nie mam :)

Samczyk jak by ożył, przynajmniej już nie poleguje na dnie.
Dzieki waszym porada poradziliśmy sobie sprawnie i szybko z nieproszonymi pasożytami.
Zdaje sobie sprawę, ze mogą wrócić.
Dexia
Posty: 17
Rejestracja: 10 sie 2016 13:28

Post autor: Dexia »

U samca tego co leżał na dnie, pojawiły sie znów długie białe brzydkie odchody :( Nie leży juz na dnie ale odchody są brzydkie. Wiec pewnie zaraz reszta cos załapie :(
ODPOWIEDZ