Pomoc/ Porada Pilne!!

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Stary1602
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2016 15:03

Pomoc/ Porada Pilne!!

Post autor: Stary1602 »

Witam jestem swiezym akwarzysta mam pyatnie mam juz ponad miesiac 2 samiczki Platki i jednego samca problem polega na tym ze obawiam sie ze moja samiczka jest w ciazy ale nie mam 100% pewnosci Prosze o szybka odpowiedz i porade co robic i czy wszystko jest ok ... z gory dziekuje i pozdrawiam . Zalaczam pare zdjec ( ta pomaranczowa)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
kamil55
Posty: 171
Rejestracja: 21 sie 2016 21:39

Post autor: kamil55 »

To bardzo prawdopodobne te ryby podobnie jak gupiki bardzo łatwo jest rozmnoŻy
Stary1602
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2016 15:03

Post autor: Stary1602 »

Czyli jak zostawić ja jeszcze w głównym zbiorniku czy przełożyć
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nic nie wiemy o Twoim głównym zbiorniku i nie wiemy, gdzie chcesz przekładać rybę. Jeżeli masz prawidłowo urządzone główne akwarium i są w nim warunki odpowiednie dla platek to nie ma sensu przekładanie i stresowanie tej samicy.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Stary1602
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2016 15:03

Post autor: Stary1602 »

Główny zbiornik 120l roslinki żywe podłoże drobny czarny kamyczek pH 7 temperatura 23 stopnie filter aquael powered circulator 650 działa 24h/7 światło minimum 10h . Zbiornik zastepczy (kotnik) 35l również zastępcze same żywe roslinki
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temperaturę podnieś do 26 stopni, zmienniaki są ciepłolubne, poniżej 25 stopni mogą chorować. Jeżeli główny zbiornik jest dobrze urządzony to nie ma żadnej potrzeby przekładania samicy. I tak niedługo będziesz mieć nadmiar młodych zmienniaków.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Stary1602
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2016 15:03

Post autor: Stary1602 »

Czyli jednak kotna :) wyłania młode do drugiego bania czy zostawiać z samica i innymi
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ale po co masz cokolwiek przeławiać? Młode uchowają się w głównym akwarium, jeżeli masz tam dobre warunki i prawidłowo dobraną obsadę.

Chcesz prowadzić jakąś szczególną hodowlę, że potrzebujesz odławiać młode? Masz je potem komu oddać?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Stary1602
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2016 15:03

Post autor: Stary1602 »

Jeszcze jedno jakie są pierwsze objawy które mogę zauważyć ciąży u rybek
Ostatnio zmieniony 11 paź 2016 18:51 przez Stary1602, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jeżeli masz prawidłowo urządzone akwarium główne, z dużą ilością roślin, w tym pływających i dobrze dobraną obsadę, młodym platkom nic się nie powinno stać.
Piszę to po raz kolejny.

Masz dobrze.urządzone akwarium? Pisałeś, że tak.
Masz dobrze dobraną obsadę?

Trudno jest określić czas wydania młodych.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Drska
Posty: 294
Rejestracja: 02 sie 2015 9:30

Post autor: Drska »

jeśli chodzi o żyworódki, to pierwszym znakiem ciąży jest sam fakt trzymania w jednym zbiorniku samców i samic. Pierwszy miot następuje kilka tygodni po pierwszej randce.
ODPOWIEDZ