małe ampularie jako karmówka dla kolcobrzuchów

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Davido
Posty: 405
Rejestracja: 11 gru 2014 22:41
Lokalizacja: Lubliniec

małe ampularie jako karmówka dla kolcobrzuchów

Post autor: Davido »

Jakiś czas temu w jednym z moich baniaków rozmnożyły sie ampularie yellow, młode przeniosłem do innego zbiornika i powoli zacząłem nimi karmić kolcobrzuchy dwuplame wrzucają im mniej więcej po 2-4 sztuki dziennie do zbiornika. Jednak po pewnym czasie zauważyłem, że część ampulari nie została zjedzona tylko prowadzi normalny żywot w kolcobrzucharium, fakt faktem niektóre ślimaki były dość spore (wielkości głowy kolcobrzuchów i troche mniejsze). Czy możliwe, że ryby przejadły sie ampulariami albo że nie chcą ruszać zbyt dużych ślimaków? I czy amplariom nie przeszkadza słonawa woda?
takkkio
Posty: 208
Rejestracja: 09 maja 2016 8:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: takkkio »

Kolcobrzuchy raczej nie nudzą się ślimakami. Pewnie są dla nich za duże. Ślimaki powinny być wielkości oka ryby, którą karmisz. Gdy są większe - możesz je rozgnieść. Zbyt duże ślimaki są zjadane bez muszli - więc kolcobrzuch nie ściera sobie zębów i nie w całości - część jego mięsa zostaje w muszli i gnije w wodzie.

Ampularie nie są chyba przystosowane do życia w słonej wodzie, znacznie lepiej poradzi sobie z kolcobrzuchem neritina. Każdy ślimak prędzej czy później będzie raczej nękany przez kolcobrzuchy - odgryzione oczy i te sprawy. Lepiej nie trzymać z nimi ślimaków w innym celu, niż jako karmę.
60x30x40 tetraodon biocellatus, brachygobius xanthozona
25x25x25 -Planorbella duryi
Davido
Posty: 405
Rejestracja: 11 gru 2014 22:41
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: Davido »

Rozumiem, dzięki. A te ampularie które już żyją w akwa kolcobrzuchów tam zostawić bo prędzej czy później i tak zostaną zjedzone?
ODPOWIEDZ