rurki do filtra

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
DelPiotrek
Posty: 239
Rejestracja: 04 paź 2016 9:52
Lokalizacja: Warszawa

rurki do filtra

Post autor: DelPiotrek »

Witam,
Po wielu przymiarkach wreszcie udało mi się odpowiednio podocinać drzwiczki w komodzie/szafce pod akwarium i schować w niej filtr kubełkowy. Niesetety tu zaczęły się schody. Otóż rurki, a w zasadzie rury, próbowałem przyciąć tak żeby jak namniej wystawały poza szafkę, okazało się jednak że są bardzo sztywne i przy kątach zbliżony do 90 stopni zwyczajnie się załamują, znacznie ograniczając przepływ wody. Tak więc obecnie filtr stoi na krzesełku obok akwarium co spotyka się z potężnym sprzeciwem płci przeciwnej.
Ale do rzeczy - pytanie mam takie - czy użycie zwykłych rurek hydraulicznych z plastiku czy miedzi i wykonanie z nich odpowiedniego rusztowania nie będzie miało ujemnych skutków dla jakości wody? Nie wiem, być może coś się z nich wytrąca? Tutaj odsręcza mnie też trochę "stałość" konstrukcji. Jakiekolwiek przesuwanie będzie się wiązało z koniecznością rozmontowania zestawu.
Oraz druga opcja, dla mnie dużo wygodniejsza, czy są rurki bardzo miękkie? Te, które napotkałem w sklepach akwarystycznych są takiej samej sztywności jak te co dostałem w zestawie. Jeżeli tak to gdzie można je kupić? Może jakiś link do aukcji, albo chociaż nazwa tego typu orurowania.
pozdrawiam,
Piotr
edinio47
Akwarysta
Posty: 344
Rejestracja: 18 lis 2009 23:39
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: edinio47 »

Wpisz sobie w google hasło: nakładka kolanko, zobacz też : kątnik.
Może coś dopasujesz.
Pozdrowienia z Gór Bystrzyckich
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Nie używaj miedzianych! Jony miedzi są trujące.
Za to rury plastikowe (chyba PCV) powinny się nadawać - w końcu leci nimi woda pitna. A że są sztywne to nie powinno przeszkadzać, akwarium raczej zbyt często się nie przenosi.
czy są rurki bardzo miękkie?
możesz kupić wąż i na nim podłączyć filtr, ja używam takich do paliwa. Jest dużo średnic do wyboru.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Wykorzystaj węże, które masz z kolankami PCV.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
DelPiotrek
Posty: 239
Rejestracja: 04 paź 2016 9:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DelPiotrek »

możesz kupić wąż i na nim podłączyć filtr, ja używam takich do paliwa. Jest dużo średnic do wyboru.
Wąż do paliwa? Hmm a gdzie takie rzeczy się kupuje?

Wykorzystaj węże, które masz z kolankami PCV
Trochę się boję dużej ilości łączeń. Musiałbym wstawić 3 kolanka. Nie bardzo mam pomysł jak to połączyć...

Dziękuję za podpowiedzi!

PS wpisując kątnik pokazuje mi pająka :D
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Są też dedykowane kolanka. Na alle.. w dziale akwarystyka wpisz "kolanko" i znajdziesz to czego potrzebujesz.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ