Agresywne danio

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AnEvilFridge
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2016 19:58

Agresywne danio

Post autor: AnEvilFridge »

Zakupiłam dzisiaj 10 danio malabarskich, do akwarium w ktorym trzymalam juz 10 kardynalkow chinskich ktore sa teraz podgryzane i caly czas plywaja w kacie i maja problemy zeby cos zjesc.. Moja wina, mam za male akwarium (90l) ale oczywiscie myslalam ze nic sie nie stanie.. Teraz juz wiem ze lepiej sluchac sie tego co pisza. W kazdym razie czy moge cos z tym zrobic? Czy jest szansa ze sytuacja sie nieco ochlodzi? Bo nie wiem czy bede w stanie gdziekolwiek oddac te ryby.. Bardzo prosze o jakas pomoc!
Awatar użytkownika
kamil55
Posty: 171
Rejestracja: 21 sie 2016 21:39

Post autor: kamil55 »

Akwarium masz rzeczywiście za małe ale to i tak dziwne że danio są agresywne musiałeś trafić na jakieś z agresywnymi charakterami najlepszym sposobem jest ich odizolowanie miałem kiedyś też przypadek tylko ze z pyszczakami było ich kilka wszystkie dorosłe wśród nich trafił się jeden taki który ganiał inne wszystkie chowały się po kątach musiałem go odizolować
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

kamil55 pisze:Akwarium masz rzeczywiście za małe ale to i tak dziwne że danio są agresywne musiałeś trafić na jakieś z agresywnymi charakterami najlepszym sposobem jest ich odizolowanie miałem kiedyś też przypadek tylko ze z pyszczakami było ich kilka wszystkie dorosłe wśród nich trafił się jeden taki który ganiał inne wszystkie chowały się po kątach musiałem go odizolować
Myślę, że nie powinieneś udzielać się po alkoholu, a jak jesteś trzeźwy to tym gorzej ...
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kamilu, Twój post to jeden wielki bełkot i gdyby nie kontynuowanie wątlu przez Neurochirurga usunęłabym Twoją wypowiedź.
Zastanów się nad tym co piszesz i jak piszesz, a na razie otrzymujesz drugie ostrzeżenie.

Do Autora tematu: danio malabarskie powinieneś oddać, jeżeli zależy Ci na kardynałkach chińskich.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
kamil55
Posty: 171
Rejestracja: 21 sie 2016 21:39

Post autor: kamil55 »

ale konkretnie o co wam chodzi? ja polegam na swoim doświadczeniu i osób które maja akwaria a nie na tym co piszą w książkach
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Twoja wypowiedż merytorycznie jest kompletnie nie zrozumiała. I po raz ostatni Cię proszę, żebyś pisał zgodnie z zasadami gramatyki języka polskiego. A pisanie w temacie o trzymaniu danio malabarskiego jakiś informacji o pyszczakach to w sumie nie wiadomo po co i o co chodzi.

Przypominam, że danio malabarskie wymagają dużego akwarium, minimum 100 cm długości, więc 90l jest dla nich znacząco za małe.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
kamil55
Posty: 171
Rejestracja: 21 sie 2016 21:39

Post autor: kamil55 »

Podałem tylko przyklad ze też miałem taki przypadek z rybą tylko że pyszczakiem czego w tym nie rozumiesz
ODPOWIEDZ