cudaczki (przylgi chińskie)

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AnEvilFridge
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2016 19:58

cudaczki (przylgi chińskie)

Post autor: AnEvilFridge »

Mam pytanie co do pokarmu dla tych przesłodkich rybek. Mam je w akwarium już od prawie 2 tygodni i próbuję podawać im różne pokarmy ale one nie są zainteresowame, cały czas siedzą na kamieniach i szybach i zajmują się glonami. Próbowałam gotować marchewkę, podać ogórka, szpinak zasuszony na kamieniu (jak dla glonojada) a dzisiaj zakupiłam spirulinę (niestety w płatkach, ale zamoczyłam je tak aby opadły na dno) i tabletki dla ryb z dolnej warstwy akwarium (bocji, glonojadów itp.) ale niestety cudaczki nie wydają się niczym zainteresowane i nie zauważyłam żeby cokolwiek jadły. Czy tak może być? Próbować dalej z innymi pokarmami, polecicie coś może?
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Glonow to one raczej nie jedza. Tylko mikroorganizmy zyjace na skalach korzeniach i wlasnie glonach.
Ogolnie przestaja tez zerowac w wodzie cieplej i malo natlenionej. Te ryby czuja sie najlepiej w bystrzach wodnych i temp. Od 17 do 23°C.
Marcin!
Awatar użytkownika
AnEvilFridge
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2016 19:58

Post autor: AnEvilFridge »

woda 23°C, nadfiltracja (akwa 90l) hw-302 i filtr napowietrzający i tworzacy ruch wody dla akwariów 150 l i większych. :(
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Spirulina dla przylg? Oj nie! To nie są glonojady! Podaj mrożonego oczlika lub inne pokarmy mrożone na bazie drobnych skorupiaków. Pamiętaj o wcześniejszym rozmrożeniu kostki w zimnej wodzie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ