Szafka

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Arothis

Szafka

Post autor: Arothis »

Cześć!
Ostatnio zacząłem robić szafkę pod akwarium. I mam dylemat z oświetleniem. Są tam 4 świetlówki t5 po 24W na 96L.
Wszystkie świetlówki są na innym kablu, więc jest możliwość palenia 1,2,3,4 na raz. Przy 1w na litr już raczej nie odbędzie się bez CO2? Ile mogę liczyć na najtańszą butle, może zacznę z bimbrownią, czy nie da sobie rady?
Zamierzam jeszcze nakleić nowe obrzeża meblowe i obudować świetlówki aluminium, robiąc duży, kwadratowy klosz.
Akwarium ma wymiary 70x35x38, a świetlówki są na wysokości 50cm.
Zabudowałem tył wstawiając płytę 21mm.
Po bokach są wentylatory chłodzące 3szt + jeden na górnej płycie.
Zastanawiam się jeszcze, czy nie okleić całego mebla, ale nigdy tego nie robiłem. Trudne to? Mogę nakleić kolejną warstwę na oklejoną już część płyty?

Obrazek

Szkiełko przód ma z optiwhite, a reszta jest oklejona czarnym tłem

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
prezesso
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 815
Rejestracja: 28 sie 2007 14:34
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: prezesso »

Witaj.
Fajny projekt, tylko zbyt chaotycznie piszesz, tj. trochę o CO2, trochę o szafce itp.
O CO2 załóż osobny temat, a w tym kontynuuj budowę szafki.

Spokojnie możesz oklejać drugi raz okleinę, tylko pod tą kolejną warstwą będzie wyczuwalna różnica grubości na powierzchni.

Zerknij na youtube jak prawidłowo oklejać okleiną, korzystałem z tej podpowiedzi:
https://m.youtube.com/watch?v=wMQCAx0sP_Y

i tak wyszło:
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=21250

Powodzenia w oklejaniu.
Obrazek <-- kliknij tu
...wyleczony z Facebooka... z pytaniami zapraszam na forum
Arothis

Post autor: Arothis »

Dzięki. Zobaczymy jak to pójdzie.
Wyślę fote jak już skończę. ; )
Arothis

Post autor: Arothis »

No i nakleiłem, ale na ciepło obrzeża meblowe o ciemnej barwie, powykańczałem wszystko i zostało zrobić obudowę do świetlówek, nie mam pojęcia jak się do tego zabrać...
Zastanawiam się jeszcze o ciemnych akcentach na drzwiczkach, żeby ładnie się to wszystko zgrywało.
Obrazek


Obrazek
Arothis

Post autor: Arothis »

Dziś zrobiłem listwę przed świetlówkami, żeby światło nie oślepiało i nie uciekało go zbyt dużo. Ślicznie świeci się mata pod akwarium.

Obrazek
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Nie przesadziłeś z ilością gniazdek w tej szafce?? Pamiętaj, że jest coś takiego jak dopuszczalna obciążalność przewodu ;)
Pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ