Uchwyt na wąż do podmieniania wody

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Certyfikat
Posty: 151
Rejestracja: 16 maja 2016 13:26

Uchwyt na wąż do podmieniania wody

Post autor: Certyfikat »

Jak w temacie - macie jakieś sprawdzone patenty na unieruchamianie węża używanego do podmian wody w akwarium? Na ten moment używam do tej czynności żony, która trzyma jeden koniec węża, podczas gdy ja drugim operuje przy dnie i ściągam brudy :lol: Jedyny pomysł na usprawnienie tej procedury, na jaki do tej pory wpadłem, to wykorzystanie klipsów do papieru - - jeden przyczepiam do baniaka na wodę, drugi na krawędzi akwarium i przeprowadzam wąż przez oczka klipsów - z tym, że nie jest to niestety rozwiązanie idealne - oczka są na tyle duże, że końcówki węża mają czasami zbyt dużą jak na mój gust autonomię. I stąd pytanie - w jaki sposób mocujecie końcówki węża przy podmianach wody? :) :)
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Ja używam wersji zminiaturyzowanej tzn. zamiast żony, 10 letniego syna :)
Ten sam klips do papieru możesz przytwierdzić na stałe do końcówki węża za pomocą np. trytytki.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Certyfikat
Posty: 151
Rejestracja: 16 maja 2016 13:26

Post autor: Certyfikat »

Niestety nie mam syna, także lipa :(
Ale za pomysł z trytytką dziękuję, postaram się wykorzystać :)
franio263
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2014 19:50

Post autor: franio263 »

ja uzywam czegos takiego:
http://allegro.pl/kolanko-uchwyt-mocowa ... 26353.html

sprawdza sie przy podmianach i odmulaniu.
Certyfikat
Posty: 151
Rejestracja: 16 maja 2016 13:26

Post autor: Certyfikat »

O czymś podobnym też myślałem, tylko pytanie czy wąż o małej średnicy z tego nie wyskoczy? Bo wiesz, ja chcę tego używać do podmian w 30 l kostce, a z czasem w 112 l akwarium, a tu na oko takie fi jak do małej wanny :D
Parada92
Posty: 94
Rejestracja: 23 paź 2016 11:39
Lokalizacja: Maikammer

Post autor: Parada92 »

zawsze możesz kupić metr wężyka o takiej grubości, aby siedział sztywno w tym kolanku a miał taką szparę aby bez problemu włożyć w niego wąż od podmian/odmulania, lub ewentualnie trytytkami, klejem na gorąco :)
Certyfikat
Posty: 151
Rejestracja: 16 maja 2016 13:26

Post autor: Certyfikat »

Trochę by z tym było zamieszania, ale w sumie racja - rzecz jest do zrobienia. Dzięki :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A nie można prościej? Wystarczy na końcu wężyka zrobić małą dziurkę, przepleść przez nią żyłkę i przywiązać do jakiego obciążenia. To wystarczy żeby utrzymać końcówkę wężyka w wiadrze.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ