Malutkie rybki na liściu

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
dafior011
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2017 13:55

Malutkie rybki na liściu

Post autor: dafior011 »

Witam, jestem tu nowy zatem witam wszystkich.

Mam pytanko. Dziś ran zauważyłem na liściu 3 malutki rybki. Zastanawiam się co to one są. Oraz co z nimi robić.

Akwarium mam raczej taki mix (akwarium mojego synka) 126 l. Więc generalnie nie pytam o ocenę tego mixu. Tam musi być.

Załączyłem fotki jak te małe rybki wyglądają .Nie wiem co z nimi robić. Czekać czy uda im się przeżyć? Czy jakoś je złapać do siatki i w siatce niech pływają? Synek bardzo dopinguje żeby trochę pożyły.

Rybki tak jak pisałem, mix. Są w ilości około:
5 danio
7 neonki
8 brzanki
3 ramirezki
3 kosiarki
2 molinezje
3 kiryski
2 skalary
2 hokejki
3 prętniki
1 krewetka filtrująca

Parę tygodni temu miałem jeszcze 2 bocje pożyczone do zrobienia porządku ze ślimakami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem czemu ale nie mogę dodać załączników. Dlatego wstawiam linki.

Na akwarium tematyczne przyjdzie pora jak się trochę poduczymy. To mamy rok dopiero.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2017 14:46 przez dafior011, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PoczątkującyAkwarysta
Posty: 63
Rejestracja: 14 gru 2016 21:35
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Post autor: PoczątkującyAkwarysta »

Witam no forum :).

Male rybki to najprawdopodobniej małe molinezje o innych rybach z tej obsady raczej nie ma mowy bo nie chce mi się wierzyć żeby woda miała odczyn kwaśny i miękki .Poza tym to jedyne ryby jajożyworodne w tym akwarium ,a te ryby rozmnażają się bardzo szybko,wszędzie i bez naszego udziału .

Obsada to totalna masakra lekko ujmując , rozumiem że możecie się uczyć ale radze w takim razie BARDZO szybko ... . W pierwszej kolejności radze pozbyć się ryb za dużych na te akwarium i zbyt wrażliwych .
To znaczy chodzi mi o skalary,kosiarki,ramirezki już nie mówię że hokejówki to ryby stadne minimum 6-8 ,a najlepiej 10 sztuk natomiast brzanki podgryzają płetwy skalarom ... Następnie radze zbadać parametry wody (zakup w tym przypadku testy i następnie napisz nam swoje parametry) wtedy zobaczymy jak obsada będzie pasowała do twoich parametrów wody , opisz nam również filtracje,wystrój,roślinność,oświetlenie,wymiary .Możesz usunąć również tą ceramikową ozdobę jest zbędna ,a jedynie zaśmieca akwarium swoją sztucznością i tandetnością. Naturalną ozdobą tego typu są korzenie.

Radziłbym interweniować jak najszybciej bo za ciekawie to nie jest .Rzecz jasna dobrze by było gdybyś oddał wszystkie ryby przedstawił nam swoje parametry i warunki i wtedy czynił coś w kierunku ponownej aranżacji i zarybiania akwarium ponownie odpowiednimi rybami .Pozdrawiam!
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Molinezje.

Obsada będzie wam wnet chorować, sama zrewiduje 'mixowanie'. Ryby są wytrzymałe, do czasu :D A potem jest "przecież było dobrze".
ODPOWIEDZ