Krewetkarium 30l

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

To róbta se co chceta, bazalt równie jałowy co piasek. :P
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

To kup czarny piasek kwarcowy. Ok 1zl za kilo. Piasek nie wpływa na parametry a rośliny będą rosnąć.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
patryk103
Posty: 13
Rejestracja: 09 mar 2016 7:41

Post autor: patryk103 »

Ale będą w nim kulki glinano-torfowe, a z tego co pisales Dhuz, to zrozumiałem że mam dac sam piasek, więc stąd moje dalsze pytania. Jeśli źle zrozumiałem, to przepraszam :) To będę szukał piasku kwarcowego, czarnego :)
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

U siebie mam zwartki na piasku z kulkami pod korzeniami - i trzymają się ładnie. Nie ma czegoś takiego, jak czarny piasek kwarcowy, jest co najwyżej barwiony. Miałem u siebie, wytrzymałem jego widok 4 miesiące. :P
patryk103
Posty: 13
Rejestracja: 09 mar 2016 7:41

Post autor: patryk103 »

Tak, wiem, ale szukam czegoś czarnego, aby było widać krewetki, lepiej kontrastowaly, stąd mój brak przekonania do białego piasku. W dwóch akwariach roślinnych, mam również zwykły przesiany piasek budowlany, w nim pełno kulek i kryptokoryny wszelkiej maści również pięknie rosną, a o wyciągnięciu ich wraz z korzeniami nie ma mowy, ponieważ podnoszę całe podłoże, więc zostaje tylko ucinanie ich. To co czarnego na dno proponujesz?
Awatar użytkownika
soomichael
Pomocnik
Posty: 800
Rejestracja: 31 paź 2015 18:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: soomichael »

Jak chcesz roślinny to dlaczego nie kupić czegoś benibachi albo helpa? Ładne,praktyczne i z minerałami, może za jakiś czas będziesz chciał inne krewetki np CR i takie podłoże jest bardzo zalecane, nie rozumiem akwarium ma być ładne i posiadać odpowiednie warunki dla mieszkańców po co bawić się w jakiś średniej urody piasek chociaż nie mi oceniać.
336L Ameryka
-Skalary Manacapuru
-Fantomy Czarne

64L Azja/ogólne
-Bojownik
-neony

43L Krewetkarium
-red cherry
Certyfikat
Posty: 151
Rejestracja: 16 maja 2016 13:26

Post autor: Certyfikat »

patryk103 pisze:Tak, wiem, ale szukam czegoś czarnego, aby było widać krewetki, lepiej kontrastowaly, stąd mój brak przekonania do białego piasku. W dwóch akwariach roślinnych, mam również zwykły przesiany piasek budowlany, w nim pełno kulek i kryptokoryny wszelkiej maści również pięknie rosną, a o wyciągnięciu ich wraz z korzeniami nie ma mowy, ponieważ podnoszę całe podłoże, więc zostaje tylko ucinanie ich. To co czarnego na dno proponujesz?
Może po prostu czarny bazalt o drobnej granulacji? 1-2 mm? Do takiej kostki wystarczy kilka litrów, myślę, że łączny koszt podłoża nie przekroczy 20 zł. Pod rośliny możesz ewentualnie dopakować kulki gliniano torfowe.
ODPOWIEDZ