Prośba o pomoc w rozpoznaniu kotnej molinezji.

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Damianos89
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2017 19:19

Prośba o pomoc w rozpoznaniu kotnej molinezji.

Post autor: Damianos89 »

Witam,

Mam prośbę do bardziej doświadczonych osób w związku z moim podejrzeniem kotnej molinezji. Mowa tu o jednej żółtej i jednej pomarańczowej.
Czy rzeczywiście któraś z nich jest kotna i jeśli tak to mniej więcej za ile powinienem przełożyć je do kotnika (mam już przygotowany).

Jakość zdjęć nie powala ale ciężko było zrobić w miarę wyraźne zdjecie.
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)

Żółta:
https://zapodaj.net/db41451044ea5.jpg.html
https://zapodaj.net/ca1acad837759.jpg.html

Pomarańczowa:
https://zapodaj.net/68825615d7991.jpg.html
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Molinezje są w ciąży.

Nie ma sensu przekładać ich do kotnika i je stresować. W prawidłowo założonym i prowadzonym akwarium molinezje dadzą sobie same radę z rozrodem, a niedługo nie będziesz wiedział co zrobić z nadmiarem ryb. Masz już na nie chętnych?

Dlaczego trzymasz molinezje - ryby wód twardych, zasadowych, wręcz słonawych i bardzo ciepłolubne (temp min 26 stopni) z neonami Innesa wymagającymi wody miękkiej, kwaśnej i zimnej (temp. maks 24 stopnie)?
Dodatkowo masz fatalne podłoże w akwarium. Jeżeli to jest grys to będzie zatwardzać wodę. Pomiędzy kamienie będą wpadać resztki pokarmu i odchody ryb, gnijąc i zanieczyszczając wodę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Damianos89
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2017 19:19

Post autor: Damianos89 »

Podłoże mam takie:
https://zapodaj.net/5f03550be97a9.jpg.html

To które widać na zdjęciach z rybami to akurat mały kawałek w którym sadzone były rośliny i wyszło na wierzch.

Małe ryby odlowie i przełożenie do mniejszego akwarium gdzie aktualnie są gupiki po tym jak okocil się gupik:
https://zapodaj.net/89fe4d68fdb40.jpg.html

Dlaczego trzymam ryby razem? To moje pierwsze akwarium. Ma już 3mc i nie było żadnych problemów z rybami. Żadna nie padła. Wyglądają okej. Nie zauważyłem większego wpływu temperatury która wynosi 25 stopni na resztę ryb. Pewnie taki jest ale nie mam w tym doświadczenia.

Dziękuję za odpowiedz!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Damianos89 pisze:
Dlaczego trzymam ryby razem? To moje pierwsze akwarium. Ma już 3mc i nie było żadnych problemów z rybami. Żadna nie padła. Wyglądają okej. Nie zauważyłem większego wpływu temperatury która wynosi 25 stopni na resztę ryb. Pewnie taki jest ale nie mam w tym doświadczenia.

Dziękuję za odpowiedz!
Kolego, ryby żyją kilka lat, neony trzymane w dobrych warunkach dożywają 7-8 lat. Tym u Ciebie znacząco skracasz życie. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami o wymaganiach gatunków ryb jakie trzymasz.
Jak dużo masz masz roślin w zbiorniku?
Wywal muszlę z akwarium, zatwardza wodę. Im więcej roślin tym lepiej.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Damianos89
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2017 19:19

Post autor: Damianos89 »

Tak wygląda akwarium:
https://zapodaj.net/488dd6f98307c.jpg.html

Roślina po prawej została zjedzona przez molinezje i trzymam ja tylko dlatego że skubia sobie od czasu do czasu świeże odrosty :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To akwarium wygląda na mocno za małe na molinezje. Minimalny litraż na ten gatunek to 112l.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Damianos89
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2017 19:19

Post autor: Damianos89 »

Aktualnie są tam 4 a w najbliższym czasie będą 3 bo największa zamierzam oddać. Niestety nie mam miejsca na większe akwarium a bardzo chętnie bym takie urządził.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie mając możliwość na zapewnienie rybom warunków jakich potrzebują nie trzymaj ryb.
Ile to akwarium ma litrażu?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Damianos89
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2017 19:19

Post autor: Damianos89 »

Akwarium ma 60l. Może jakieś pozytywne strony oprócz samej krytyki? :) Nie wiem coś w stylu całkiem dobrze wygląda jak na pierwsze akwarium - nie mam długoletniego doświadczenia w tym i z tego co czytałem na necie można hodować molinezje i neony razem (dlatego takie mam) - może po prostu trafiłem na kogoś kto się nie zna. 60l na 3 molinezje też pisali że jest okej jeśli nie będę tam nic dokladal.

Na razie z tego co piszesz to powinienem pozbyć się neonek, molinezji i zostać z samymi gupikami i roślinami :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Damianos89 pisze:
Na razie z tego co piszesz to powinienem pozbyć się neonek, molinezji i zostać z samymi gupikami i roślinami :)
Dokładnie tak uważam. I posadź więcej roślin, gupiki potrzebują gąszczu dla odpoczynku.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ