Filtr do akwarium 112l.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Bojokis
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2016 20:34

Filtr do akwarium 112l.

Post autor: Bojokis »

Witam posiadam akwarium 112l brutto 80x35x40 chciałbym wymienić mój stary nie wystarczający filtr ale problemem jest $ więc przechodząc do rzeczy ,czy filtr wewnętrzny AQUAEL Turbo 2000 da rade przy nie przerybionej obsadzie.Filtr jest do akwarium 500l ,ale oczywiście w to nie wierze , wiadomo producent swoje musi napisać :wink: .Chciałbym przedstawić również moją niejasność co do termometru cyfrowego juwel tzn.wszędzie pisze że mierzy temperaturę z dokładnością do 0,1 stopnia C.Grzałka jest nastawiona równo na 26 stopni C.Czy to normalne że grzałka z termostatem nie jest do końca dokładna?(chodzi mi o grzałka aquael)temperatura na termometrze prawie zawsze pokazuje 26,5 więc nie wiem czy to wina termometru (mniejsza dokładność),grzałki czy może tego że termometr jest umocowany na przeciwko grzałki ?

Dziękuje z góry za pomoc :) .
janeknajdek
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2017 15:55

Post autor: janeknajdek »

Witaj
opisz bardziej zbiornik.
jak długo jest zalany?
jakie oświetlenie?
jaką posiadasz obsadę?
jak mocno jest zarośnięty?
bo nie zawsze danie mocniejszej pompy rozwiązuje problem.
możliwe że grzałka grzeje do 26 stopni i jak masz pokrywę to ona podnosi temperaturę przez nagrzewanie świetlówek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Grzałkę kalibrujemy zawsze w stosunku do termometru zewnętrznego, skala termostatu na grzałkach bywa niedokładna.

Przy przerybieniu żaden filtr dodatkowy lub mocniejszy Ci nie pomoże. Robisz podmiany wody z tydzień z jednoczesnym odmulaniem dna? Jak bardzo akwarium jest przerybione? Jak dużo jest w nim roślin?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Parada92
Posty: 94
Rejestracja: 23 paź 2016 11:39
Lokalizacja: Maikammer

Re: Filtr do akwarium 112l.

Post autor: Parada92 »

Bojokis pisze:...da rade przy nie przerybionej obsadzie...
BARA pisze:...Przy przerybieniu żaden filtr dodatkowy lub mocniejszy Ci nie pomoże....Jak bardzo akwarium jest przerybione?...
Bojokis
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2016 20:34

Post autor: Bojokis »

Dobrze ujęte :D .Akwarium nie jest nawet zarybione nie napisałem także przepraszam.Zbiornik jest obecnie w fazie 0 start .Zdecydowałem się na ten filtr + dokupie kubełek HW 304A za miesiąc przy 15 neonkach filtracja powinna być dobra .
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przepraszam, jakoś zrozumiałam - nie wiem czemu - że akwarium jest przerybione lub że jest planowane przerybienie. Może dlatego, że napisałeś: "chciałbym wymienić mój stary nie wystarczający filtr".

Niemniej niezależnie od posiadanego filtra konieczne są zawsze regularne podmiany wody i odmulanie.

A w swoich 128l z żyworódkami mam zwykły kominowy filtr gąbkowy oraz wewnętrzny Aquael Uni 500 (nie jest duży) powiększony o dodatkową małą komorę z ceramiką. I wszystko działa doskonale.
Do 112l nie potrzebujesz ogromnych filtrów, to nie jest duże akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ