RATUNKU!! PROBLEM LAIKA Z KREWETKAMI!!

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kleopatra2015
Posty: 26
Rejestracja: 08 sty 2005 19:18

RATUNKU!! PROBLEM LAIKA Z KREWETKAMI!!

Post autor: kleopatra2015 »

OSTATNIO KUPILAM SOBIE DWIE KREWETKI FILTRUJACE KREWETKI NIE CHCA SIEDZIEC W WODZIE TYLKO SIEDZA NA LISCIACH CRYPTOKORYNY KTORE SLADOWO WYSTAJA Z WODY. MAM POKRYWE OSWIETLENIOWA Z NIEDUZYM OTWOREM NA KABLE. MOJE PYTANIE BRZMI : CZYTALAM ZE KREWETKI WYLAZA Z AKWA I CZY U MNIE TEZ MOGA UCIEC PRZEZ OTWOR W POKRYWIE??
Awatar użytkownika
masta
Posty: 59
Rejestracja: 24 gru 2004 17:44
Lokalizacja: Zielonki (okolice Krakowa)

Post autor: masta »

może tak moze nie :P wszystko zalezy od nich samych :Pjak im się zachce wyjść to wyjdą a jak nie to zostana :roll:
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

masta pisze:może tak moze nie :P wszystko zalezy od nich samych :Pjak im się zachce wyjść to wyjdą a jak nie to zostana :roll:
To naprawdę dużo pomogło :lol: masz więcej takich dobrych rad :?:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

taka jest prawda ze jak krewetkom nie przypasuja warunki panujace w akwa to wyleza nawet najmniejsza szpara.radziłbym Ci jakoś uszczelnic akwa bo jak znam krewetki pewnie beda próbowac "Wielkiej ucieczki" :lol:
Przemek
Awatar użytkownika
masta
Posty: 59
Rejestracja: 24 gru 2004 17:44
Lokalizacja: Zielonki (okolice Krakowa)

Post autor: masta »

Porki a co miałem jej odpisac????? "Napewno nie wyjdą, nie obawiaj się"??????? Moim zdanie na pytanie zadane przez kleopatre nie da sie dopowiedziec gdyż nie da sie przewidziec jak zachowaja sie krewetki w sytuacji gdy znajda jakąś droge ucieczki :twisted: moga sobie wyjść ale nie mószą. Wszysko zalezy od nich dlatego ja bym zakryl wszystkie dziury
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Re: RATUNKU!! PROBLEM LAIKA Z KREWETKAMI!!

Post autor: porki38 »

kleopatra2015 pisze:CZYTALAM ZE KREWETKI WYLAZA Z AKWA I CZY U MNIE TEZ MOGA UCIEC PRZEZ OTWOR W POKRYWIE??
Jeśli krewetki tak się zchowują to dla świętego spokoju zakryj ten otwór
Pozdro :)
Awatar użytkownika
Ewik
Posty: 21
Rejestracja: 06 cze 2005 6:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ewik »

No to ładnie, nie dalej jak tydzien temu kupiłam 4 młode krewetki red chery no i miałam je niecałą dobę. Wieczorkiem jeszcze pięknie pływały sobie w akwa na noc skupiły się nad filtrem a rano już szukaj bracie wiatru w polu. Pewnie uciekły skubane.
moje 54l - krewetki red cherry ok 20 szt i gupiki narybek + 6 samic
moje 200l
2-zbrojnik (para); naście-gupik; 3-gurami złote 4-kiryski pstre; 4-bocje pręgowane
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Noi widzisz Ewik dlatego lepiej najpierw dowiedzieć się coś o tym co chce się kupić :( Musisz być bardziej uważna, żeby nie wydawać pieniędzy w błoto.
Pozdro :)
kleopatra2015
Posty: 26
Rejestracja: 08 sty 2005 19:18

Post autor: kleopatra2015 »

a czym to uszczelnic?? i jeszcze jedno one siedza przy filtrze i lapia caly czas ten syf a widzialam w sklepie plywaly sobie a umnie tak siedza caly dizen i tyle moze im cos nie pasic ?? mam dosc duzy przeplyw wody.
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Ja uszczelniłbym ten otwór jakąś siatką, żeby pozostała jakaś wentylacja w pokrywie. A krewetki może łapią przy filtrze potrzebne dla nich rzeczy (nie wiem dokładnie bo niebardzo się na nich znam i nigdy ich nie miałem :( ) ale mogę poszukać czegos w necie i powiedzieć Ci dokładnie :)
Tu masz wszystko o krewetkach http://www.ghostaquascape.republika.pl/krewetki.htm
Zajrzyj na tej stronie do linków. Tam też jest sporo o krewetkach
Głównie zobacz to http://www.akwaria.pl/krewetki/index.html
oraz jeszcze forum miłośników krewetek http://www.krewetki.tvkg.net/index.php
Ostatnio zmieniony 27 cze 2005 21:48 przez porki38, łącznie zmieniany 1 raz.
90l-SA - sprzedam
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2006 20:33

Post autor: początkujący »

krewetki filtrujące wyłapują wszystke śmieci z wody. Filtr przyciaga różne śmieci dlatego krewetki siedzą przy filtrze dla ułatwienia sobie pracy. Przynajmniej ja tak myśle :roll:
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

początkujący nadmienię tylko, że ten temat był poruszany 10 miesięcy temu (spójrz na datę postu!!!), a pytający nie zagląda juz na forum......piszę tylko gwoli wyjasnienia :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2006 20:33

Post autor: początkujący »

ups nie spojżałem na date :oops:
ODPOWIEDZ