Za duży prąd w akwarium

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pttica
Posty: 118
Rejestracja: 28 lut 2017 20:15
Lokalizacja: Sosnowiec

Za duży prąd w akwarium

Post autor: Pttica »

Witam

Mam baniaczek 112 litrów w środku znajduje się filtr wewnętrzny aquael unifilter 1000 uv do niego podłączona jest deszczownica (w kpl było 6 rurek w otworami około 50% długości akwarium) zajmuje około 50% długości akwarium choć filtr jest przykręcony na minimum woda wypływająca z deszczownicy robi chyba wirówkę bo neonki pływają na dole zbiornika

Czy jak dołożę jeszcze 6 rurek do deszczownicy wtedy moc wypływu powinna się zmniejszyć ??

Czy może jakieś inny patent na zmniejszenie a może ustawienie deszczownicy na szybę ( teraz deszczownica ustawiona jest pod wodą około 2 cm pod lustrem wody skierowane na taflę pod kątem około 45 stopni)
Pttica
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Ja sobie rozwiercilem moja deszczownice od Fluval'a. Poprostu wiertarka i zrobilem wiekszej srednicy dziury na deszczownicy + dodalem kilka dodatkowych Żeby dmuchalo w miejsca ktore moglyby miec zastoje. Jesli masz taka opcje to zrob podobnie, albo doloz kolejna rurke.
Awatar użytkownika
Pttica
Posty: 118
Rejestracja: 28 lut 2017 20:15
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Pttica »

O nie pomyślałem o nawierceniu. Bo dołożenie i zwiększenie liczby otworów spowoduje słabsze ciśnienie i zmniejszenie prądu wody
Pttica
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Otwory na koncu deszczownicy powinny byc najmniejsze, a te najblizej wylotu filtra powinny byc najwieksze. Unikniesz nie rownomiernego rozkladu przeplywow jesli ci na nich zalezy.
Awatar użytkownika
Pttica
Posty: 118
Rejestracja: 28 lut 2017 20:15
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Pttica »

A czy deszczownica na całej długości tafli wody może być ? czy lepiej zostawić kawałek tafli wody bez ruchu
Pttica
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie nie możesz przykręcić przepływu wody w filtrze regulatorem?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Pttica
Posty: 118
Rejestracja: 28 lut 2017 20:15
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Pttica »

przykręciłem na min i wydaje mi się że prąd jest jeszcze za duży (nenoki pływają u dołu) ??
Pttica
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Pttica masz filtr który możesz przykręcić przepływ jak i skierować strumień wody w dowolnym kierunku. Może źle jest ustawiony?
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

A neony pływają w dolnej części akwarium, zwłaszcza jak jest mało roślin na tafli wody.
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
Awatar użytkownika
Pttica
Posty: 118
Rejestracja: 28 lut 2017 20:15
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Pttica »

malachio pisze:A neony pływają w dolnej części akwarium, zwłaszcza jak jest mało roślin na tafli wody.
aha bo u góry nie mam żadnych :( a nurzańce, kabomby itd) zanim urosną pod tafle wody to za jakieś 2 tygodnie
Pttica
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Pttica pisze:nurzańce, kabomby itd zanim urosną pod tafle wody to za jakieś 2 tygodnie
No jesli sa to swiezo posadzone rosliny to mysle ze troche dluzej niz 2tyg. Tyle im pewnie zajmie adaptacja i drugie tyle odchorowanie nowych warunkow w zbiorniku.
ODPOWIEDZ