Iriatherina werneri - tęczanka

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Iriatherina werneri - tęczanka

Post autor: ewaf »

Dzisiaj przy rozmowie z włascicielem sklepu akwarystycznego powiedziałam że tęczanki znosza mi ikre, był lekko zaskoczony i dowiedziałam sie że jeszcze nikt w całym Świnoujściu nie pochwalił sie ze te rybcie składają ikre :shock: Nie wiem czy po prostu inni nic nie mowili czy faktycznie u mnie zadziałało szczeście laika.
I teraz do rzeczy, w obecnej chwili ikre wyjada bojownik i zastanawiałam sie czy jej nie wybrac z głownego akwa i nie wsadzic do jakiegoś pojemniczka żeby ja ochronic .
Jezeli uda sie to pozostaje kwestia wykarmienia maluszków, szukałam w necie i za wiele nie znalazłam :( Dowiedziałam sie od własciciela sklepu że to jest trudna sztuka ale chyba jednak chce zaryzykowac bo nic nie trace, ikra i tak jest zjadana. Czy ktoś z Was wie czym karmić takie maleństwa?
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Proponuję poczytać:

www.akwarium.org.pl/ksiazki/akwarium/nu ... kst/3.html

to są informacje na temat rozmnażania i rady co zrobić z ikrą. O żywieniu maluszkow też znajdziesz informacje.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

Ano czytałam juz to i konkretnie o tej tęczance napisali "I. Werneri, której narybek jest wyjątkowo mały. W takich wypadkach należy skarmiać narybek bardzo często, w pierwszym tygodniu życia nawet co 1 - 2 godziny, niewielkimi ilościami "pyłu". "
Tylko samo stwierdzenie "pyłu" nic mi nie mówi :oops: W innym miejscu znalazłam że karmi sie pantofelkiem i żółtkiem i to jest wszystko co znalazłam. :(
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Ikre czesto karmi sie pierwotniakami. A ,,przepis'' znajdziesz na http://klub.chip.pl/akwaria/akk/artykuly/knarybek.html

Pozdrowienia :)
Obrazek
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

ech czarno to wszystko widze, jak nie patrzeć będziemy sie starać, moze coś wyjdzie z tego.
Dzieki za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ