marniejące rośliny

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stachu108
Posty: 76
Rejestracja: 22 kwie 2017 11:44
Lokalizacja: Piła

marniejące rośliny

Post autor: stachu108 »

Hejka,

Nie wszyscy wszystko czytają, więc streszczę się na początku.
Od 21 dni mam zalany zbiornik. Wymiary jak w stopce.
NO2 spadło mi już do zera, powoli zaczynam myśleć o lokatorach.
Poza roślinami (linki trochę niżej) mam w akwarium jeszcze:
żabienice amazońską, gałęzatkę kulistą, lisi ogon, i moczarkę kanadyjską.
Dwie rośliny, których nie potrafię jeszcze zidentyfikować zaczynają mi bardzo marnieć (wydaje mi się że jedna z nich będzie jakąś żabienicą). Nie chcę żeby miały zły wpływ na wodę więc proszę oceńcie sami co z nimi zrobić.
Roślina 1
Roślina 2
Dużo rzeczy jeszcze się uczę, ale z tego co wyczytałem, późniejsze przesadzanie i dosadzanie roślin to dla ryb spory stres.

Tak już na zakończenie to jest foto aktualne zbiornika
A to moje Pistie
Wiem że ilość jest śmieszna ale dostałem je w prezencie i sam się zastanawiam jak się rozrosną (o ile w ogóle)
Pozdrawiam serdecznie
Sebastian
_____________
Akwarium 60x30x40, filtr Aquael Fun-1, grzałka Aquael Comfortzone Gold 100W, oświetlenie Aquael Leddy 10W, Juwel HiLite T5 Colour 24W 6400K, Sylvania Grolux T5 24W 8500K
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

W dziale Galeria pisałam już Ci chyba o tym, że żabienice i kryptokoryny będą wymieniać liście na nowe. To normalny proces w nowym środowisku.

Dałeś im jakieś kulki nawozowe przy korzeniach?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
stachu108
Posty: 76
Rejestracja: 22 kwie 2017 11:44
Lokalizacja: Piła

Post autor: stachu108 »

Trochę informacji przetwarzam i widocznie się trochę pogubiłem w tym wszystkim. Przepraszam za powtórzenia.
Pałeczki nawozowe
Zgodnie z opisem na pudełku dałem pod korzeń. Ale to już ze dwa tygodnie temu (+-)
Pozdrawiam serdecznie
Sebastian
_____________
Akwarium 60x30x40, filtr Aquael Fun-1, grzałka Aquael Comfortzone Gold 100W, oświetlenie Aquael Leddy 10W, Juwel HiLite T5 Colour 24W 6400K, Sylvania Grolux T5 24W 8500K
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Stachu

Patrze na zbiornik i nasuwa mi sie jedna rzecz, a mianowicie swiatlo jakie masz w zbiorniku. Zobacz na swoja moczarke oraz jej strukture, zobacz na swoje Pistie oraz ich rozmiar. Wnioskuje ze Pistia cierpi z powodu zbyt slabego swiatla, natomiast moczarka, no sam zobacz jak przy tafli wody wyglada.

Masz chyba jeszcze Kabombe? Nie znam sie na nich ale wymogiem koniecznym jest bogate podloze i mocne swiatlo, u ciebie robi sie juz brazowa.

Kryptokoryny tak maja ze najpierw zgnije, a potem odzyje.

Mysle ze 2tygodnie to malo, korzenie nie zlapaly jeszcze pokarmu, pamietaj ze to nie te wielkie grube tylko te male niteczki pobieraja najwiecej jedzenia, a na takie trzeba troche poczekac. Bedzie cos mozna powiedziec po miesiacu dopiero wiec na razie rob swoje i nic nie poganiaj :)
Awatar użytkownika
stachu108
Posty: 76
Rejestracja: 22 kwie 2017 11:44
Lokalizacja: Piła

Post autor: stachu108 »

mark_farina
Mam zamiar dołożyć światła ale to po wypłacie. Zapalane na przemian z ledem. A co do Pisti to takie malutkie dostałem, mam je od dwóch dni może. Chwilowo czekam dalej.
Pozdrawiam serdecznie
Sebastian
_____________
Akwarium 60x30x40, filtr Aquael Fun-1, grzałka Aquael Comfortzone Gold 100W, oświetlenie Aquael Leddy 10W, Juwel HiLite T5 Colour 24W 6400K, Sylvania Grolux T5 24W 8500K
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

stachu108
Twoim problemem jest za słabe oświetlenie. W zbiorniku masz też rośliny wybitnie światłolubne. Musiałbyś zmienić oświetlenie na min. 2 razy mocniejsze, co nie gwarantuje, że taka Kabomba będzie dobrze rosła. Resztę napisał mark_farina
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ