Rośliny in vitro w żelu. Cała prawda

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Booz
Posty: 62
Rejestracja: 17 maja 2017 18:59

Rośliny in vitro w żelu. Cała prawda

Post autor: Booz »

Chciałbym się w tym poście dowiedzieć. Czy to prawda że rośliny in vitro np w żelu źle się aklimatyzują w naszych baniakach i po jakim czasie niestety są do wyrzucenia? Jakie macie na ten temat zdanie.
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Ja mam w jednym zbiorniku rośliny z in vitro a w drugim z przycinki od innych akwarystów - jak mam być szczera to nie widzę różnicy w aklimatyzacji.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Booz
Posty: 62
Rejestracja: 17 maja 2017 18:59

Post autor: Booz »

Ok dzięki za odpowiedz :)
Powerride
Posty: 79
Rejestracja: 17 mar 2017 10:27

Post autor: Powerride »

W moim akwarium parwula po tygodniu może dwóch zrobiła się zolta po jakimś czasie nowe zielone listki wyrosły. Duży heniek nie miał problemów z aklimatyzacją
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Nigdy nie mialem problemow z roslinami in-vitro, a mialem ich wiecej niz kilka. To czy sie przyjmie czy nie, to chyba wiecej zalezy od warunkow w zbiorniku niz tego jak przyszla na swiat.
PiMiPiotr
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2017 20:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: PiMiPiotr »

Ja zakupiłem 13 gatunków roślin in-vitro. Mam je dopiero od 5 dni więc z czasem będę mógł powiedzieć coś więcej na ich temat. Na chwilę obecną mają problem z aklimatyzacją tylko Nymphoides hydrophylla Taiwan jednak nie wiem czy nie jest to bardziej spowodowane tym że podczas usuwania żelu z nich nie po uszkadzałem liści:(.
ODPOWIEDZ