Akwarium 50l

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

HIGH_QUALITY
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2017 0:16

Post autor: HIGH_QUALITY »

No i gdzie w ktorejs z tych ustaw jest napisane ze nie mozna wypuszczac ryb do ich naturalnego srodowiska?

http://www.tvn24.pl/poznan,43/wpuszczaj ... 94170.html

Tu wpuscili milion ryb i jakos nikogo nie zamkneli.

Zreszta wszyscy razem polecaliscie mi zebym sie pozbyl, a jak posluchalem to nagle zmiana zdania :shock:
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

hehe, ale Twoje rybki akwariowe nie należą do "naszych Polskich wód" i to nie jest ich naturalne środowisko....jeśli myślisz jeszcze o trzymaniu rybek w akwarium to na prawdę przyswój wiedzy i to sporo, bo na razie jesteś killerem i przedstawiasz się jako osoba.... leniwa?
HIGH_QUALITY
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2017 0:16

Post autor: HIGH_QUALITY »

To co mam pozwać sklep, ze sprzedajac ryby nie poinformowal mnie o sposobie obslugi oraz miejscach przebywania i hodowli?

I nie jestem leniwy bo rzeka jest az 4km od domu.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ok spoko z tym lenistwem...miałem raczej na myśli wyraźny brak chęci przyswojenia wiedzy o akwarystyce. Sklep ma prawo sprzedać towar i nie ma obowiązku sprawdzać kupującego- ta odpowiedzialność leży po stronie Twojej. Ktoś się Ciebie w sklepie pyta co, po co, ile, dlaczego bez względu na towar? To naturalne, że gdy coś obejmujemy w posiadanie to chcemy cos o tym wiedzieć...kupisz jedzenie to chcesz wiedzieć jaki ma termin, jak je przygotować czy przechowywać, nabywając maszynę uczysz się jak się nią posługiwać, konserwować itd....z akwarium jest podobnie, dziwne że ludzie kupują zwierzęta i nie interesują się nimi- dla wyglądu można kupić figurkę czy pluszaka...
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017 17:52 przez MarJan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Nikt nie napisał, że masz się ryb pozbyć a jedynie, że masz je oddać.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
HIGH_QUALITY
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2017 0:16

Post autor: HIGH_QUALITY »

Oddac to kwestia interpretacji, ja oddalem je nautrze i im wolnosc.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kolego, zrozum: żadna dla tych ryb natura i wolność. Skazałeś je po prostu na okrutną śmierć i jest to zwykłe znęcanie się nad zwierzętami.

Myślę, że dalsze kontynuowanie tego tematu nie ma sensu.
HIGH_QUALITY pisze:No i gdzie w ktorejs z tych ustaw jest napisane ze nie mozna wypuszczac ryb do ich naturalnego srodowiska?
Wypuszczanie ryb akwariowych do wód w Polsce jest prawnie zabronione. Mogłeś sam poszukać odpowiedniego zapisu, ale proszę, zrobiłam to za Ciebie:
art. 42 ust. 1 ustawy z dn. 16 października 1991 r. o ochronie przyrody (Dz.U. 2001, Nr 99, poz. 1079; z późn. zm

"Art. 42.
1. Zabrania się wprowadzania do środowiska przyrodniczego zwierząt lub roślin, a także ich form rozwojowych, obcych rodzimej faunie i florze.
2. Zabrania się przemieszczania w środowisku przyrodniczym zwierząt lub roślin,
a także ich form rozwojowych, obcych rodzimej faunie i florze.
3. Zakazy, o których mowa w ust. 1 i 2, dotyczą także roślin lub zwierząt wprowadzonych do środowiska przyrodniczego przed dniem wejścia w życie ustawy."

popełniłeś więc przynajmniej dwa wykroczenia:
1. Znęcanie się nad zwierzętami
2. Wprowadzenie do środowiska przyrodniczego zwierząt obcych rodzimej faunie

mam nadzieję, że uświadomiłam Cię w powyższym temacie i wyjaśniłam wątpliwości...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Zablokowany