Molinezja Balonowa [72l]

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stachu108
Posty: 76
Rejestracja: 22 kwie 2017 11:44
Lokalizacja: Piła

Molinezja Balonowa [72l]

Post autor: stachu108 »

Wczoraj zakupiłem 3 molinezje balonowe. Wiem, że te ryby to krzyżówki genetyczne ale po prostu szkoda mi się ich zrobiło.
Dzisiaj po powrocie z pracy nie mogłem się jednej doszukać. Okazało się, że siedzi w roślince, łebkiem w dół. Rusza się co prawda, ale nie wygląda to dobrze.
Nie płoszyłem jej, bo pierwsze co mi przyszło do głowy, to ewentualny poród albo coś (nie mam pojęcia jakiej jest płci).

Parametry wody:
pH 7,5
GH 12,00 st.N
KH 11,00 st.N
NO2 0,00 mg/l
NO3 20,00 mg/l
PO4 0,00 mg/l
NH3 0,00 mg/l

temperatura wody ~25 st. C.


Zdjęcie

W zbiorniku pływa jeszcze 6 gupików.



*********Aktualizacja************
Rybka postanowiła spróbować wypłynąć.
W filmiku widać postępy.
Skracam jej cierpienia przez odcięcie głowy ;( ;( ;(
Filmik

Zastanawia mnie tylko gdzie popełniłem błąd i co nie zagrało, że doszło do takiej sytuacji.
Proszę o sugestie.
Pozdrawiam serdecznie
Sebastian
_____________
Akwarium 60x30x40, filtr Aquael Fun-1, grzałka Aquael Comfortzone Gold 100W, oświetlenie Aquael Leddy 10W, Juwel HiLite T5 Colour 24W 6400K, Sylvania Grolux T5 24W 8500K
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Moim zdaniem rybka miała ewidentny problem z pecherzem prawnym czy może z blednikiem - dosyć często spotykany u balonówek z powodu wad genetycznych.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

stachu108 pisze:Wczoraj zakupiłem 3 molinezje balonowe.
stachu108 pisze:Zastanawia mnie tylko gdzie popełniłem błąd i co nie zagrało, że doszło do takiej sytuacji.
Proszę o sugestie.
Błąd popełniłeś zwiększając popyt na balonówki zakupem tychże. A poza tym - aklimatyzację przeprowadziłeś? Rozumiem, że ryby poszły do akwarium bez kwarantanny?
Awatar użytkownika
stachu108
Posty: 76
Rejestracja: 22 kwie 2017 11:44
Lokalizacja: Piła

Post autor: stachu108 »

Dhuz pisze:A poza tym - aklimatyzację przeprowadziłeś? Rozumiem, że ryby poszły do akwarium bez kwarantanny?
Zanim ryba trafiła do akwarium woreczek moczył się przez 15 minut w nim.
Nie dorobiłem się dodatkowego zbiornika na kwarantanne wiec sam rozumiesz.
Pozdrawiam serdecznie
Sebastian
_____________
Akwarium 60x30x40, filtr Aquael Fun-1, grzałka Aquael Comfortzone Gold 100W, oświetlenie Aquael Leddy 10W, Juwel HiLite T5 Colour 24W 6400K, Sylvania Grolux T5 24W 8500K
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Co Ci tak konkretnie daje moczenie woreczka?

Aklimatyzację przeprowadza się w wiaderku, najlepiej ciemnym - przelewasz do niego wodę z rybami z worka z zoologa i cienkim (jak od napowietrzacza) lekko zablokowanym (np. ściśnięciem klamerką) wężykiem zaczynasz kropelkowo doprowadzać wodę z akwarium. I tak przez 2-5 godzin zależnie jak wytrzymałe na zmianę warunków są ryby. Po tym czasie ryby wyławiasz sitkiem i wrzucasz do akwarium. Ważne jest, by jak najmniej sklepowej wody dostało się do Twojego zbiornika.

Zorganizuj sobie kwarantannę. Lepiej stracić kilka dych na nią, niż stracić całą obsadę, jak mi się kiedyś zdarzyło ;)
Awatar użytkownika
stachu108
Posty: 76
Rejestracja: 22 kwie 2017 11:44
Lokalizacja: Piła

Post autor: stachu108 »

Dhuz pisze: Zorganizuj sobie kwarantannę. Lepiej stracić kilka dych na nią, niż stracić całą obsadę, jak mi się kiedyś zdarzyło ;)

Zbiornik już mam ale jeszcze sprzęt do niego. Ale to już w przyszłym miechu.
Pozdrawiam serdecznie
Sebastian
_____________
Akwarium 60x30x40, filtr Aquael Fun-1, grzałka Aquael Comfortzone Gold 100W, oświetlenie Aquael Leddy 10W, Juwel HiLite T5 Colour 24W 6400K, Sylvania Grolux T5 24W 8500K
ODPOWIEDZ