550 l czy choroba czy azot?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
krzysiek_cz2
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2017 9:06

550 l czy choroba czy azot?

Post autor: krzysiek_cz2 »

Witam
Posiadam akwa 550 l , oświetlenie 1/2 W/l, podłoże ADVANCED SOIL PLANT i piasek, skały , korzeń , rośliny 2x anubias, eleocharis oraz jedna na skłach ( nie pamiętam nazwy), 2 filty kubełkowe, grzałka zew. nafilttrowa, CO2 butla,
Temp. w akwa 26-27 C,
obsada :
1 zbrojnik niebieski
2 glon albinos
20 danio czerwone
10 mieczyki berlin
20 gupik
6 otoski
6 kosiarka
4 szkliste
8 ślimaków millitary helmet

Akwarium w tym stanie od 6 m-cy

Problem
Od 3 tygodni pada jedna ryba dziennie( dosyć regularnie) w zasadzie brak widocznych objawów, dziś jedynym objawem brak męskiego ogona mieczyka( jeszcze żyje) jedzą normalnie nie są apatyczne brak odstających łusek, brak przebarwień, generalnie na pierwszy rzut oka wszystko ok gdyby nie fakt że jedna dziennie odchodzi, jakieś pomysły ?
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017 12:47 przez krzysiek_cz2, łącznie zmieniany 1 raz.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Zmierzyć parametry wody- od razu wykluczysz lub nie azot.
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Połowa obsady przegrzana. Połączone gatunki o skrajnie odmiennych potrzebach. Czego się spodziewałeś długofalowo? :P

Przyjrzyj się, czy mieczykowi ogon został odgryziony, czy ugnił. jesli ugnił, to martwica płetw.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podaj proszę parametry wody. Jak często i w jakich ilościach podmieniasz wodę?
Jakie wymiary ma akwarium?
Czemu w akwarium nie ma dużej ilości roślin, skoro trzymasz gatunki ryb wymagające gąszczu roślinnego?

Tak, jak napisali moim poprzednicy, obsada jest źle dobrana, więc nie dziwię się, że ryby zaczynają padać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
krzysiek_cz2
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2017 9:06

Post autor: krzysiek_cz2 »

DHUZ : ogon odgryziony, temp. uśredniona wedle osób które mi polecały taką obsadę , masz propozycję co do zakresu temp ? Dziękuję za zaintersowanie

BARA : niestety nie znam parametrów wody ( wstyd się przyznać ale nigdy w żadnym swoim akwarium nie mierzyłem) Woda podmieniana około 15-20% raz na 10 dni, 35-40 % raz na 2 m-ce, rośliny miały być tak trochę jak amano ale dorzuciłem innych celem zagęszczenia,


Proszę nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

krzysiek_cz2 pisze: rośliny miały być tak trochę jak amano ale dorzuciłem innych celem zagęszczenia,
Przepraszam, ale kompletnie nie rozumiem tego, co napisałeś odnośnie roślin. Możesz wytłumaczyć ich niewielką ilość, chociaż trzymasz gatunki ryb wymagające dużej ilości roślin ?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
krzysiek_cz2
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2017 9:06

Post autor: krzysiek_cz2 »

BARA pisze:
krzysiek_cz2 pisze: rośliny miały być tak trochę jak amano ale dorzuciłem innych celem zagęszczenia,
Przepraszam, ale kompletnie nie rozumiem tego, co napisałeś odnośnie roślin. Możesz wytłumaczyć ich niewielką ilość, chociaż trzymasz gatunki ryb wymagające dużej ilości roślin ?
Założeniem była prostota oszczedne w formie, lecz wyszło inaczej tzn dołożyłem roślin, ot i całe wytłumaczenie. Przepraszam za posty jeden po drugim ale wydawało mi się to logiczne odpowiadając dwóm różnym osobom. Wracając do tematu temperatury proszę Was o podanie zakresu temperatur dla poszczególnych gatunków. Jestem przekonany że widziałem w takiej obsadzie jakieś 20 różnych akwa i nigdzie nie występował problem "odejścia ryb",
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę podaj mi jeszcze wymiary akwarium.

Danio są wybitnie zimnolubne, dla nich maks to 24 stopnie. Molinezje, mieczyki to ryby ciepłolubne, dla nich minimum to 26 stopni.

Podejrzewam kłopoty z azotem, a nie z temperaturą.

To w sumie masz dużo czy mało roślin w akwarium? Czy możesz załączyć zdjęcie akwarium?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
krzysiek_cz2
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2017 9:06

Post autor: krzysiek_cz2 »

BARA pisze:Proszę podaj mi jeszcze wymiary akwarium.

Danio są wybitnie zimnolubne, dla nich maks to 24 stopnie. Molinezje, mieczyki to ryby ciepłolubne, dla nich minimum to 26 stopni.

Podejrzewam kłopoty z azotem, a nie z temperaturą.

To w sumie masz dużo czy mało roślin w akwarium? Czy możesz załączyć zdjęcie akwarium?
Przepraszam zdjęcie mam gotowe ale kontaktowałem sie z adminiem w tej sprawie i czekam .."Przepraszamy, ale osiągnięto już maksymalny rozmiar załączników. Skontaktuj się z administratorem jeśli masz jakieś pytania."...
Wymiary
długość 155
szerokość 60 cm
wyskość 55 cm
Jutro postarm się wrzusić wyniki analizy wody.
Co do temperatury , tak jak pisałem wcześniej strałem się utrzymać max temp dla danio i min dla pozostałych, tak skrajem niebi askrajem piekła.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Załącz zdjęcie na serwer zewnętrzny i wklej link na Akwaforum. To wystarczy.

Nie da się połączyć maks 24 stopni dla danio z minimum 26 stopni dla molinezji. Nie ma takiej opcji.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
krzysiek_cz2
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2017 9:06

Post autor: krzysiek_cz2 »

BARA pisze:Załącz zdjęcie na serwer zewnętrzny i wklej link na Akwaforum. To wystarczy.

Nie da się połączyć maks 24 stopni dla danio z minimum 26 stopni dla molinezji. Nie ma takiej opcji.
to na szybko się udało http://www.fotosik.pl/zdjecie/37efc1f072b7efce

poza tym proszę może się mylę ale nie mam molinezji u siebie :?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Oczywiście chodziło mi o mieczyki.

Miniaturka zdjęcia nie daje się powiększyć....
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
krzysiek_cz2
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2017 9:06

Post autor: krzysiek_cz2 »

BARA pisze:Oczywiście chodziło mi o mieczyki.

Miniaturka zdjęcia nie daje się powiększyć....
poprawione
http://www.fotosik.pl/zdjecie/43a3ee218cb25d06
ODPOWIEDZ