EKSPERYMENT dotyczący parametrów wody

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 346
Rejestracja: 01 paź 2016 18:31
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Peter007 »

To akurat jedyna rzecz, której byłem świadomy w tym temacie :wink:
***** ***
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

A ja mam pytanko troszkę inne...obniżyłem sobie kwasem pH do około 6,8; KH na poziomie 10, a GH ani drgnie-20. Kiedy czytam o wymaganiach ryb, to jakie tam są podane wymagane twardości, GH prawda? Więc teraz jak chcę zmniejszyć GH, to tylko mieszając z wodą demineralizowaną?
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

MarJan Dobrze rozumiem,obnizales kwasem wodę z kranu? Nie mieszając z demineralizowaną? Bez zmieszania nie zmienisz tak bardzo parametrów wody.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

No dokładnie tak się pobawiłem we wiadrze- do kranówki i już. pH spadło znacząco, ale twardość kiepsko, więc otrzymałem wodę kwaśno-twardą...czyli w końcu coś zrozumiałem- pH obniżamy kwasem, a twardości demineralką- sam kwas nie wystarczy [choć miałem po cichu nadzieję, że może coś więcej zmiękczy], tak samo sama demineralizowana też...więc w sumie nie wiem o co tyle hałasu wokół tego kwasu- nie jest to "tani cudowny sposób" na wodę jaką się chce.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

MarJan pisze:nie jest to "tani cudowny sposób" na wodę jaką się chce.
A znasz tańszy sposób?
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

szukam pane, szukam ;P
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

To podpowiem, że woda demineralizowana z filtra RO nie bardzo się może opłacać, jeśli masz dostęp do takiej wody w sklepie (najtaniej 2,51 za 5 litrów). Jeśli masz dostęp do kwasów to też cenowo nie tragedia.
Warto poszukać i poczytać, bo niekoniecznie musisz zakwaszać aquacidem. Z reguły nas interesuje zasadowość, czyli pH/KH i dlatego wodę się miesza i trochę zakwasza.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ