samo dno ;) vol. 2

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Czemu ma nic nie rosnąć? Piasek to piasek. Biały będzie przez parę tygodni, potem się zabrudzi i zbrązowieje. To normalne.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Idziesz do marketu, kupujesz piasek do piaskownic i masz drobne podłoże. Cała filozofia. xD U mnie zielsko rośnie na piasku i nie widzę, by marudziło.
Booz
Posty: 62
Rejestracja: 17 maja 2017 18:59

Post autor: Booz »

Oczywiście że na piasku w akwarium może rosnąć roślinność (kulki, pałeczki nawozowe, ziemia pod warstwą piasku) . Pisząc o piasku mam na myśli to że przy projektowaniu "podwodnych ogrodów" umownie na biały piasek nie daje się roślinności. Miejsca takie zostawia się gołe (widziałem to na filmach i zdjęciach w internecie). Poza tym nie wiem czy jest to naturalne, że na białym piasku rośnie roślinność. :?: Chciałbym moje akwarium zaprojektować jak najbardziej naturalnie.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To chyba jest NIE naturalne, jeżeli na białym piasku NIE rośnie roślinność.

Proponuję żebyś posadził w akwarium nurzańce i wyspał dno piaskiem zwykłym i białym, zobaczysz, że nowe rośliny pojawią się wszędzie niezależnie od koloru podłoża.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Booz
Posty: 62
Rejestracja: 17 maja 2017 18:59

Post autor: Booz »

Więc zdecydowałem się na podłożę jakie ma BARA.
Bara zaproponowała substrat Filtus Floran.
Chciałem się spytać z jakiej firmy polecacie ten substrat?
W internecie pojawiają się różne firmy akwarystyczne znane i mniej znane?

EDIT:
Sorry, przepraszam za pomyłkę Sad

Booz, następnym razem za pisanie posta pod postem nadam ostrzeżenie.
Edytuj swoje posty jak masz coś szybko do dodania...
MOD krzych_100
Ostatnio zmieniony 31 maja 2017 19:02 przez Booz, łącznie zmieniany 1 raz.
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

tani piasek w markecie budowlanym a nie w akwarystycznym no chyba że nie masz co robić z kasą piasek ZEW lub kreisler najczęściej się daje
Co do ziemi to taka najtańsza też z marketu bez nawozów .
do tego warstwa gliny lub kulki gliniano torfowe za grosze do kupienia w necie na jutubie masz sporo filmów pokazujących jak to zrobić
Booz
Posty: 62
Rejestracja: 17 maja 2017 18:59

Post autor: Booz »

Przekonaliście mnie, kupie piasek w sklepie budowlanym:) Przekonały mnie również atesty tego piasku

No i masz babo placek. Byłem dzisiaj w sklepie ogrodniczym po ziemię. Kiedy powiedziałem sprzedawczyni, że proszę o ziemie bez fosforanów, azotanów i wogólę bez jakichkolwiek nawozów. To pani mi oświadczyła że nie ma takiej ziemi, ale zaproponowała mi jakieś ala ~~wiórki kokosowe, czy bambusowe~~ 100% naturalne. Spotkał się ktoś z takim czymś??
ODPOWIEDZ