jak dbac o mlode guramiki??

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
lupus
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2006 19:20
Lokalizacja: Kraków

jak dbac o mlode guramiki??

Post autor: lupus »

Witam, nowa jestem tutaj... Od tygodnia mam malenstwa dwuplamistych gurami. Nie moge narzekac bo w pobliskim sklepie "rybnym" duzo wiedza i narazie chetnie sie dziela swoja wiedza, jednak czasem zapomne o cos spytac. I tak np do tarla gurami potrzebuje ok 28 stopni, no i od tygodnia tyle mam ale jak dlugo tak grzac te ryby?? Moze juz im obnizac temperature, jesli nie juz to kiedy?? wode przydaloby sie podmienic bo juz robaczki sie wylegly ale niestety zassalam "miotu" polowe i musialam wlac ja spowrotem....
A moze Ktos cos zasugeruje odnosnie hodowli mlodych??
leon
Posty: 31
Rejestracja: 27 lut 2006 11:59

Post autor: leon »

zakladej gabke na rurke jak wymieniasz wode.
super bedzie taka orginalna z filtra z otworem ,to mlodych nie przepompujesz do wiadra.....
jak jest filterek to rurke do filtra i wszysto gra.
temperature mozesz powoli zminiejszac. baz szoku 0.5stopnia dziennie
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Wyczytalam, ze u mlodych w okresie 3-4 tygodni wytwarza się labirynt i w tym okresie nalezy dbac by temperatura powietrza nad zbiornikiem by byla taka sama jak temperatura wody, gdyz w innym przypadku mlode się przeziebiaja i gina. Karm mlode bardzo obficie planktonem (np. pantofelkami) lub pylistym pokarmem suchym, roslinnym (tu dobrze moga sie sprawdzic produktu z sery albo tetry). Rodzice nie opiekuja sie potomstwem.

Pozdrawiam :)
Obrazek
lupus
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2006 19:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lupus »

Karm mlode bardzo obficie planktonem (np. pantofelkami) lub pylistym pokarmem suchym, roslinnym (tu dobrze moga sie sprawdzic produktu z sery albo tetry).

pantofelki?? a skad sie je bierze?? (w sumie nikt mi o pantofelkach nie mowil.....)
hoduje artemie i chyba im smakuje, domyslam sie bo pomiedzy "pycimi" ogonkami z dwiema czarnymi galkami ocznymi nie widze zadnych bialych niewiele mniejszych od nich samych robalkow ;-))
Nie wiedzialam tez do konca co z robakami robic odcedzac czy razem z woda ta slona, w koncu odcedzilam przez gazik na kilka zlozony i gazik wyplukalam w akwa.... a Wy co myslicie o wodzie slonej??

aha, dzieki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Hodowla pantofelkow jest bardzo prosta i niech Cie nie zrazi wielka ilosc imformaji podanej na tej stronie http://klub.chip.pl/akwaria/akk/artykul ... felek.html

Pozdrawiam :)
Obrazek
ODPOWIEDZ