Neonki z wielkimi brzuchami

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Omen
Posty: 16
Rejestracja: 14 kwie 2017 18:29

Neonki z wielkimi brzuchami

Post autor: Omen »

Witam serdecznie

Od kilku dni widzę iż moje 4 neonki mają strasznie wielkie brzuszki. Szczerze to one już miału większe w czasie zakupu zauważyłem to po wpuszczeniu do akwarium że są jakieś grube. Były to pierwsze ryby jakie kupiłem do akwarium jakieś dwa miesiące temu to pomyślałem że może jakieś pojedzone ale z czasem widzę iż brzuszki im nie zmalały a wręcz przeciwnie urosły. Jedna wygląda jak by miała pęknąć z resztą jeszcze tak źle nie ma. Przy tej największej wczoraj zaobserwowałem że po prawej stronie przy płetwie brzusznej wychodzi jej jakiś brązowawy wrzód a z drugiej strony trochę mniejszy białawy dziś już tego nie ma.

Co to może być szukałem trochę odpowiedzi ale nic konkretnego nie znalazłem. Zawsze w opisach było coś co nie pasowało do moich rybek.

Po za tym zachowują się chyba normalnie tzn. jedzą, pływają, kolorystycznie jest ok.

Nie wiem czy je odłowić i wsadzić do innego akwarium ???

Wrażenie mam też takie że brzuszki odstają bardziej z jednej strony i troszke jak by rybki były też wygięte w połowie lewo lub w prawo.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

nie znam się na chorobach za bardzo ale to dziwna sprawa.musiały być z jakąś chorobą od początku.moje jak kupiłem to były chude i jakby niedokarmione.przez jakiś czas jak tylko dostały jedzonko to jadły do oporu i też brzuszki miały wydęte ale po paru godzinach wracały do normy.co do tych wrzodów to najlepiej jakbyś zdjęcia wstawił i przede wszystkim opisał akwarium i parametry wody jakie posiadasz.tak z samego opisu to będzie ciężko komukolwiek coś stwierdzić.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Omen
Posty: 16
Rejestracja: 14 kwie 2017 18:29

Post autor: Omen »

No tak też myślałem. Na chwile obecna nie mam czym zrobić pomiary ale zdjęcia zrobię zię zaraz zaczaję i popstrykam. A co do jedzenia to dokładnie jak pojedzą mają większe brzuszki ale za chwilkę wracają do normy a tym mam wrażenie że ciągle rosną i rosną jak by nie mogły się wypróżnić.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zero danych, a oczekujesz pomocy?

Proszę podaj informacje zgodnie z Regulaminem Działu Choroby, wtedy postaramy się pomóc.
viewtopic.php?t=74
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Omen pisze:A co do jedzenia
Jak często i czym je karmisz?
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ