takie pytanie mam

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stone D
Posty: 39
Rejestracja: 08 kwie 2006 11:26

takie pytanie mam

Post autor: Stone D »

Otóż obiło mi się o uszy, że przy zakładaniu nowego zbiornika warto znaleźć zaprzyjaźnionego akwarystę, aby coś pobrać z jego filtra. Tak się składa, że jutro takowego będę odwiedzał i myślałem, że przy tej okazji mógłbym to coś pobrać. Czy mógłby mi więc ktoś w związku z tym napisać co takiego należy zrobić w celu pobrania tego czegoś?
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Nie słyszałem o czymś takim :P ale domyślam się że chodzi o pożyczenie goąbki z filtra (jeśli ma tylko jedną to nie pożyczaj jeśli więcej to tak), na której mieszkają bakterie nitryfikacyjne. Pomże to w zbogaceniu wody w te żyjątka, które jak pewnie wiesz muszę żyć w akwarium. Dodatkowo proponował bym zakupienie tabletki Tetra Bactozym ze składnikami pomagającymi w rozwoju tych bakterii.

Czołem
Czołem :)
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Też domyślam się, że pewnie masz na myśli coś takiego jak zaszczepienie w pewnym sensie bakterii nitryfikacyjnych. Może i to metoda, jednakże raczej bym jej nie polecał a to z prostego względu. Skoro rusza Twoje nowe akwa nie jet na starcie póki co narażone na jakakoliweik chorobę ani wirusy. W innym akwa róznie to jest, nie wiesz czy dla przykladu coś w nim jest/było nie tak i szkoda by było na samym starcie akwarium od razu mieć juz nieprzyeności. Ta metoda wiele nie pomoże poza tym, że może nastąpiłby szybszy rowój bakterii nitryfikacyjnych, ale w sumie to zbyteczne. U Ciebie się tez one pojawią w odpowiednim momencie, zatem odradzam zdecydowanie tę kombinacje.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Metoda wcale nie jest zla byle tylko byl to pewniak ze wszystko ma zdrowe oprocz gabki mozna wziasc kilka litrow wody z podmiany ale to wszystko przydaje sie na starcie nowego akwa gdzie woda jest jalowa
Pozdro
ODPOWIEDZ