Filtr kubełkowy Fluval 106/206

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
HaraldBT
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2017 9:47

Filtr kubełkowy Fluval 106/206

Post autor: HaraldBT »

Witam wszystkich.
Jako iż przymierzam się do założenia akwarium i jestem na etapie kompletowania sprzętu, zastanawiam się nad filtrem.
Przeglądając forum i inne źródła zdecydowałem się na filtr kubełkowy.
Padło na filtry firmy Fluval. Problem tylko, że nie wiem na jaki mógłbym sobie pozwolić. Akwarium z takich a nie innych przyczyn będzie 54l bądź 63l. I niby prosta odpowiedź. Fluval 106. Jednak w przyszłości chciałbym mieć akwarium większe i czy nie lepiej kupić od razu 206? Czy nie będzie za mocny? I nie zrobi mi pralki z tak małego baniaka? W sklepie sprzedawca stwierdził, że spokojnie do 54l mogę 206 ładować, po czym gdy spytałem czy można przepływ jakoś regulować w takim filtrze, stwierdził że nie wie. Także po rozmowie ze średnio kompetentnym sprzedawcą, stwierdziłem, że zwrócę się o radę do Was. Jeśli kotś ma inne sugestie co do marki/ modelu chętnie poczytam.
Pozdrawiam Harald :)
P.S mogę prosić po przeniesienie tematu nie wiem jakim cudem tu wylądowałem. Z góry przepraszam
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Mam fluval 200 w 93L netto. Przepływ można regulować. U mnie chodzi na prawie najniższych obrotach, w przeciwnym razie jest pralka, a plukałam gąbkę tylko 2 razy w ciągu kilku lat ;-) do Twojego litrazu lepiej sprawdzi się mniejszy filtr.
ODPOWIEDZ