Oświetlenie power led do kostki 40x40x40

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
jajao21
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2017 9:45

Oświetlenie power led do kostki 40x40x40

Post autor: jajao21 »

Witam mój mąż ma zamiar zrobić lampkę do nano iwagumi 40x40x40.To ma być typowe iwagumi więc pewnie moc będzie musiała być odpowiednia.Mąż prosił mnie, bo on nie ma fb żebym zapytała was drodzy mili o ilość diód , rodzaj, moc i szerokość radiatora oraz o to jakie driwery powinien dać. Będę wdzięczna za wasze odpowiedzi.
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Radiator im szerszy tym lepszy, bo im chłodniej mają ledy tym później się zepsują.
Przy takim małym akwarium tych diod potrzebujecie pewnie raptem kilka, więc ja bym dała białe różnych typów po prostu i może jedną roślinną.

Btw czemu nie taśmy led? Łatwiej zmontować a też są dobre.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

jajao21 pisze: rodzaj, moc i szerokość radiatora oraz o to jakie driwery powinien dać.
Wg mnie przy zasileniu diody prądem 350mA, wystarczy sam profil WIDE (szeroki na 32mm). Diody łączy się w gałęzi szeregowo i oblicza się spadki napięć na diodach dla prądu 350 mA (z reguły sprzedawca podaje takie napięci dla 350mA). Do takiego napięcia (sumy napięć) i prądu 350mA dobiera się zasilacz. Można diody zasilić innym prądem, ale wtedy napięcia będą inne.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ