spuchnieta głowa welonki

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
anan
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2017 15:57

spuchnieta głowa welonki

Post autor: anan »

witam.
Od roku mam akwarium 100l a w nim 3 welony, 1 teleskop i 2 MikiMouse(angielski, sory tak mi powiedzieli w sklepie)glonojad zjadł reszte :/ ale to juz mamy za soba. Dziś zaoważyłam że moja welonka ma bardzo opuchnięte tuz za głową i wytrzeszczyło jej oczy. zadnych plam, odstajace łuski tylko w miejscu opuchniecia, Proszę o diagnozę 😄
Czy to moze byc posocznica? nie powinna sie objawiac na brzuchu?
zdjecie
http://s2.ifotos.pl/img/201707201_qpshese.jpg
Ostatnio zmieniony 21 lip 2017 0:00 przez anan, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę o informacje zgodnie z Regulaminem Działu Choroby. Zdjęcie wstaw na serwer zewnętrzny i daj link.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Co to znaczy, że glonojad zjadł resztę? Czyli oprócz welonów, jest glonojad? Jaki glonojad? Glonojad nie oznacza konkretnego gatunku. Czy może kilka glonojadów?
Opisz koniecznie akwarium, najlepiej daj zdjęcie całego akwarium. 100l to może być trochę za mało na twoje ryby, ale nie przesądzajmy bez pełnego obrazu całości akwarium.
anan
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2017 15:57

Post autor: anan »

1 Glonojad syjamski nie jest problemem, po prostu osiognał spore rozmiary i zaczął atakować inne mniejsze rybki,to było kiedyś, już problem rozwiązany. Problemem jest dlaczego welonce ok 10cm nagle tak spucho czy może to guz tuz za głową. Nie brzuch jak przy posocznicy i nie odstają jej łuski.
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Przeczytaj poprzednie wpisy. Opisz akwarium, najlepiej wg regulaminu, tak jak pisała BARA. Na podstawie jednego zdjęcia nie wiele można stwierdzić, czym więcej informacji, tym lepiej.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nadal czekam na podanie wszystkich informacji o które prosimy w Regulaminie Działu Choroby. Dopisanie w poście samego litrażu niewiele daje.

Proszę podaj w poście kolejnym to, o co Cię proszę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ