CO2

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
MateoNL
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2017 18:59
Lokalizacja: Holandia

CO2

Post autor: MateoNL »

Witam.Jestem Tu nowy i na wstępie mam pytanie.Chodzi mi o CO2 ale nie o taką dużą butle tylko o taka
Link usunięty. Wstaw opis.

Na jakiej zasadzie to działa?Oglądałem filmiki na YouTube dotyczące tego przedmiotu i jest pokazane co i jak ale chodzi mi o to jak to sie ulatnia do wody,bo tez na filmikach widziałem ze w niektórych są jakies bąbelki a w niektórych jakby ulatnia sie taka mgiełka..o co z tym CO2 chodzi.?
Prosze mnie na wstępie nie krytykować za to ze nie ogarniam CO2 w akwa i ze jestem nowy..Każdy moze zadawać pyatnie wiec i ja to robie..czekam na odp. Smile
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.
W dozowaniu CO2 chodzi o jak najlepsze rozpuszczanie gazu w wodzie.
Dyfuzor z tego zestawu to tzw. dzwon - gaz rozpuszcza się na styku wody z gazem w szklanym naczyniu.
Dyfuzor w postaci spieku rozpuszcza bąbel gazu na mniejsze.
Chodzi też o najdłuższy kontakt gazu z wodą, aby gaz się rozpuścił.
Druga sprawa to dostępność rozpuszczonego gazu, zanim ten się ulotni (np. na skutek dużego ruchu wody).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
MateoNL
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2017 18:59
Lokalizacja: Holandia

Post autor: MateoNL »

yhym..sorki ze tak wypytuje ale na filmikach tylko pokazują jak zamontować..czyli można spokojnie kupić cos takiego co podesłałem w linku do akwa?zeby roslinki fajnie rosły??
ODPOWIEDZ