[5l]ogolne - kula

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

WodnyKrystian23
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2017 14:26

[5l]ogolne - kula

Post autor: WodnyKrystian23 »

Cześć!
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich i proszę o wyrozumiałość jeżeli temat łamie regulamin!

Otóż planuje zakup kuli, takiej 5 litrowej i chciałbym tam wpuścić lepsze ryby niż bojownika czy welonki.

Akwarium 5 litrowe, typu kula bez żadnego sprzętu, tylko piasek, jakaś plastikowa roślina i może zameczek, czyli nie dużo żeby ryba miała więcej miejsca.

I teraz pytane co będzie lepszym wyborem?

- 5 szt. Neonek
- 3 szt Danio
- 1 Mieczyk

Ewentualnie marzy mi się jeden Pyszczak, ale to chyba za mały zbiornik.

Co polecicie?

Pozdrawiam,
Kris.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Rozumiem, że to jest prowokacja.

Neny akwarium od 63l
Mieczyki akwarium od 120l
Danio akwarium od 85l

Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb.

W 5 literach radzę trzymać ogórki.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2017 19:44 przez BARA, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nawet rekina możesz wpuścić....lub kilka :wink:
Obrazek

Jak pięknie :)
Obrazek
(Post nie ma na celu reklamować czegokolwiek i przypadkowo zawiera lokowanie produktu, ma być pożywką dla trolla)
WodnyKrystian23
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2017 14:26

Post autor: WodnyKrystian23 »

Nie rozumiem, dlaczego prowokacja.

Byłem w sklepie i co prawda kul nie mieli, ale Pani sprzedała mi akwarium 20x20x20 i twierdzi, że w internecie wiele osób przesadza co do tych właśnie wymiarów i wymagań, że jak porównać to ludzie w kawalerkach na mniejszej powierzchni żyją i nie narzekają.

Skoro nie chciałem welonka ani bojownika to zaproponowała 3 małe pyszczaki, 2 żółte i jeden niebieskawy, paru centymetrowe, rośliny nie trzeba bo i tak nie ma oświetlenia, zresztą te ryby wolą kamienie.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nie wiem czy chcesz się zabawić, czy czego oczekujesz- skoro ufasz pani w sklepie i nas nie rozumiesz to po co nas pytasz? Po co ta cała wiedza w internetach o rybach, ich wymaganiach, o akwariach, skoro pani w sklepie twierdzi, że skoro człowiek całe życie w kawalerce siedzi i nie wytyka z tamtąd nosa daje radę to i rybka w 5l poczuje się jak w kawalerce.
Kup sobie te pyszczaki do 5l kuli, nawet "pożyją" jakiś czas, masz szczęście, że nie mają głosu i nie są w stanie pokazać jak im jest...jakie to wygodne...lub poczytaj i wchłaniaj wiedzę, kup książkę skoro internet przesadza.

Jak człowiek może się brać za cokolwiek nie wkładając żadnego wysiłku w zdobycie wiedzy na dany temat, ignorancja to się chyba nazywa.

Zostań akwarystą lub sadystą- czemu ta zła droga zawsze jest tą łatwiejszą....
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kolego, nie troluj.

Chcesz się zająć hodowlą źywych i czujących stworzeń to zacznij od zapoznania się z podstawami akwarystyki. Poczytaj o zakładaniu i prowadzeniu akwarium, o wymaganiach gatunków ryb jakie chcesz trzymać. Sięgnij do literatury, a nie informacji od pani Zosi w sklepie osiedlowym.

Zajmij się na poważnie hobby, bo akwarystyka to ogromna odpowiedzialność. Ryby to nie zabawki. Akwarium to nie słoik z kompotem.

Temat zamykam, bo dyskusja jest bezsensowna.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Zablokowany