[240l] (LT) obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Angelika1992
Posty: 12
Rejestracja: 06 sie 2017 20:25

[240l] (LT) obsada

Post autor: Angelika1992 »

Witam serdecznie potrzebuje pomocy ...Zalozylam akwarium systemem LT podłoże ziemia plus żwir filtr zewnętrzny plus wewnętrzny oświetlenie 2x30w . I mam mały problem ...poniekad nie mam absolutnie pojęcia jaka obsadę zapodac ;) Jakieś propozycje??
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Parametry wody, wymiary zbiornika, prawdopodobnie masz sporo roślin lub jak urosną to będzie sporo? Ile stoi Twoje akwarium, opisz je, dodaj linki ze zdjęciami...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

W temacie
viewtopic.php?p=207989#207989
widać, jak bardzo masz źle dobraną obsadę. Może najpierw zacznijmy ją porządkować? Masz ryby o kompletnie odmiennych wymaganiach co do parametrów wody i co do jej temperatury...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Angelika1992
Posty: 12
Rejestracja: 06 sie 2017 20:25

240l (LT) obsada

Post autor: Angelika1992 »

Więc jaka obsadę polecacie ponieważ póki co ryby od 4 miesięcy maja się bardzo dobrze ;) co do parametrów nie Wiem nie mierzylas ich nigdy .Zdjęcia podeślę później. A co do roślin to w zbiorniku 240l dopiero posadzilam więc póki co szału nie ma ;) zbiornik 120×60×50 .W 72l może i dałam ciała z obsada ale w 250l nie chce nic spartolic ;)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie znając parametrów wody trudno jest coś polecać, poza żyworódkami, co to prawie wszystko przetrzymają.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Angelika1992
Posty: 12
Rejestracja: 06 sie 2017 20:25

Post autor: Angelika1992 »

Rozumiem a czy mogłabyś mi Proszę polecić jakieś dobre nie za drogie oczywiście i podstawowe testy które mogłabym kupić w sklepie? Wtedy zrobię testy i podam parametry może coś doradzisz bo nie chce popełnić błędu żeby mi rybki zdechły: ( pisałaś mi że mam nie dobrana obsadę..co miałaś na myśli? Dlaczego nie dobrana.ogolnie powiem ci że od 4 mięs mają sie dobrze chyba że soe mylę
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Trzymasz ryby zimnowodne (danio) z gatunkami wybitnie ciepłolubnymi. Trzymasz ryby wymagające wody miękkiej i kwaśnej (np. tetry) w żyworódkami wód twardych i zasadowych. Na dłuższą metę któryś z gatunków ryb zacznie chorować lub jego życie zostanie znacznie skrócone.

W dodatku - z tego co poczytałam - to ryby trzymasz w 72l, co dla wielu z nich jest za małym litrażem.

Ale piszemy tutaj w tym temacie o 240l, a nie o zbiorniku jaki już masz, prawda?

Testy wody: kropelkowe firmy Zoolek. Kup pH i GH/KH, to pozwoli sprawdzić odczyn wody i jej twardości.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Angelika1992
Posty: 12
Rejestracja: 06 sie 2017 20:25

Post autor: Angelika1992 »

Rozumiem i jestem Ci bardzo wdzięczna za odpowiedź...tak akwarium 240l już mam narazie puste .Gdy tylko zakupie test od razu napiszę i może pomożesz mi jakoś uformować, przenieść obsadę tak aby było im dobrze :) Dziękuję Basiu do usłyszenia
ODPOWIEDZ