[25]l Iceberga

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Iceberg
Posty: 2
Rejestracja: 07 sie 2017 18:24

Post autor: Iceberg »

W akwarium 25l. mam 6x danio pręgowane, 2x kirysik, 3x krewetka amano + 1x ślimaka helenke.
Wiem że każdy z was powie że w takim zbiorniku to tylko krewetki bądź jedna rybka jednak skoro robi się akwaria tego litrażu to znaczy że można w nich trzymać coś więcej.
Pytanie jest takie- czy nie przesadziłem. Jestem początkujący, trochę wiedzy zasięgnąłem przed założeniem zbiornika ale nadal jestem laikiem w kwestii akwarystyki.
Danio to rybka mała, ławicowa więc sześć sztuk które i tak nie będą większe niż cztery cm. to chyba nie za wiele.
I na tym temat mógłby się zakończyć bo zgodnie z tym co wyczytałem to na każde pięć litrów wody powinna przypadać jedna rybka(+to by jej maksymalna długość była 1/10 długości zbiornika. Czyli u mnie się zgadza). Dokupiłem jednak da kiryski bo w gruncie rzeczy to ryby denne a danio raczej trzymają się środkowej i górnej części akwa więc nie przeszkadzają sobie nawzajem.
To samo z krewetkami, one raczej buszują w środkowej i dolnej części, po korzeniach. Helenka mało ruchliwa chadza po dnie.
Ale jednak proszę o poradę czy obsada nie jest za duża, co zmienić, usunąć.
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Witaj,
Proszę zakładaj własne tematy.

Jak pewnie zdąźyłeś poczytać, Twoje akwarium jest zdecydowanie za małe na trzymanie ryb.
Danio to ryby wybitnie stadne, należy trzymać minimum 8 sztuk tych ryb, lubiące pływać - dla nich zbiornik o długości 60cm to i tak przymało...

O kiryskach nie wspomnę...

W 25l trzymaj same krewetki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Iceberg
Posty: 2
Rejestracja: 07 sie 2017 18:24

Post autor: Iceberg »

Dzięki piękne za odpowiedź. Rybki mam komu oddać w razie czego. A co powiesz na jednego bojownika+ krewetki amano?
Mogło by być?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Moim zdaniem nie, ale wiem, że są zwolennicy trzymania bojownika w 25l .
Na Amano to akwarium jest za małe. W dodatku bojownik może je atakować.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ