Akwarium 60l podłoże

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Czarro
Posty: 18
Rejestracja: 29 lip 2017 11:41

Akwarium 60l podłoże

Post autor: Czarro »

Witam, przymierzam się do założenia akwarium 60l(które już mam) tylko zastanawiam się nad podłożem. Myślę nad piaskiem a pod nim ziemia dla roślinek. Co o tym myślicie ? jakie są Wasze propozycje/doświadczenia ? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Zależy jakie rośliny chcesz tam trzymać. Piach plus kulki gliniano-torfowe wystarcza dla większości roślin.

Sam jestem w trakcie przymiarki do akwarium LT, w którym będzie 3cm ziemi uniwersalnej,4-5cm żwirku rzecznego gr. 1-2mm i na to 2 cm piachu,piach dlatego że będę miał kiryski.

Sama ziemię pasowałoby wyprażyć w piekarniku,aby pozbyć się niechcianych lokatorów :wink:
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Czarro
Posty: 18
Rejestracja: 29 lip 2017 11:41

Post autor: Czarro »

Mieszkam nad morzem i może być to taki piasek z morza/plaży? i trzeba go jakoś specjalnie przygotować zanim trafi do akwarium? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Jeśli piasek jest drobny to już połowa sukcesu. Później musisz zrobić test czy czasem Ci nie będzie zmieniał parametrów wody,czyli weź sobie trochę tego piachu do słoika,wyplukaj go dobrze i polej go octem,jak się nie będzie pienił,to się nadaje. Wtedy weź go sobie ile potrzebujesz,musisz go starannie wypłukać i najlepiej zalać wrzątkiem. Trzeba się pozbyć ewentualnych żyjątek jak i wszelakiego syfu z niego,bo przecież jest z plaży.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Dart
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2017 20:47
Lokalizacja: HG,FFM, Łódź,Sławno

Post autor: Dart »

Trawka brazylijska, mikrozorium oskrzydlone, zwartka wendta (kryptokodryna). Najbardziej dostała kryptokodryna , potem trawka, a najlepiej trzyma się mikrozorium. Nazwy mogą nie odzwierciedlać nazw polskich bo tlumaczylem z niemieckiego , w razie czego mogę podać nazwy łacińskie.
Podany środek to Ferropol JBLa. Fakt jest jeden, że podałem go wsadzajac rośliny a potem o nim zapomniałem przy podmiankavb wody. Dop wczoraj dałem druga dawkę. Odczyty zbiornika
NO3 - 5 mg/l
NO2 - 0 mg/l
GH - 15
KH 10
pH 7,2
Cl2 - 0
ODPOWIEDZ