38 L po restarcie

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Motylowiec666
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2017 17:47

38 L po restarcie

Post autor: Motylowiec666 »

witam, w moim małym akwarium miałem wieczny problem z roślinnością. Po poczytanie Waszego forum ostanowiłem zrobić całkowity restart z uwzględnieniem Waszych rad. Rybki zamieszkały w akwarium tymczasowym a ja wysprzątałem akwarium, wysypałem 'tetra comlete substrate" (zgodnie ze wskazówkami na tyle i bokach tam gdzie mają być roślinki), przysypałem to dokładnie przepłukanym żwirkiem kwarcowym o grubości zalecanej przez producenta substratu (1-3mm), ustawiłem naturalny korzeń, założyłem grzałkę, filter i pokrywę z oświetleniem na koniec zalałem wodą. Na drugi dzień kupiłem roślinki, nie znam ich nazw ale są to podstawowe roślinki dostepne w zoologicznych. Czekam 14 dni na wpuszczenie rybek, po 6 dniach od startu akwarium na roślinkach zrobiły się lekko brązowe plamy, boje się, że mi to zaraz zacznie gnić stąd prośba do was o rade czy coś jeszcze robić dodatkowo czy czekaćpozostay czas do zarybienia akwa.

Obrazek

Obrazek

Poprawiłem linki do zdjęć.
MOD krzych_100
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Motylowiec666 pisze:po 6 dniach od startu akwarium na roślinkach zrobiły się lekko brązowe plamy,
Czego oczekujesz po 6 dniach? Samo akwarium dojrzewa bardzo długo i rośliny będą reagowały w jakis sposób na zmianę warunków. Poczekaj trochę i przykręć filtr, odłącz napowietrzanie i skieruj wylot filtru tak, aby poruszał powierzchnią wody.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Motylowiec666
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2017 17:47

Post autor: Motylowiec666 »

krzych_100 pisze:
Motylowiec666 pisze:po 6 dniach od startu akwarium na roślinkach zrobiły się lekko brązowe plamy,
Czego oczekujesz po 6 dniach? Samo akwarium dojrzewa bardzo długo i rośliny będą reagowały w jakis sposób na zmianę warunków. Poczekaj trochę i przykręć filtr, odłącz napowietrzanie i skieruj wylot filtru tak, aby poruszał powierzchnią wody.
zrobione, dziś zauważylem na roślinkach glony nitki.... co dalej?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Czekać i obserwować.
Jeśli takie coś działoby się po roku, to owszem, coś może być nie tak, ale tutaj jest za krótko na jakieś konkrety. Twoje akwarium jest jeszcze zbyt świeże i różne rzeczy mogą się wydarzyć (naloty, nitki itp).
Możesz pozyskać rogatka lub jezierzę, one dosyć szybko rosną i takie rośliny daje się po to, aby zamiast glonów zużywały "nadmiary" składników.
Dołóż roślin szybko rosnących.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Motylowiec666
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2017 17:47

Post autor: Motylowiec666 »

ok wielkie dzięki
ODPOWIEDZ