Chory Welonek

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Aldgate
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2017 21:58

Chory Welonek

Post autor: Aldgate »

Witam, mam akwarium 45l, 3 Welonki. Wszystkie rybki były kupowane w jednym czasie, a akwarium dla nich bylo przygotowane wcześniej. Dwie rybki mają się dobrze, trzecia nie koniecznie. W zoologicznym była bardzo żywą rybką jednak u mnie stała sie apatyczna. Wcześniej cały czas w ruchu, natomiast od jakiegoś czasu przesiaduje ciągle na dnie, przepływając nie wiele od czasu do czasu. Podczas karmienia nie płynie za resztą na powierzchnie. Mam wrażenie, że prawie nie je, jednak cały czas żyje. Od "nowości" wcale nie urosła, gdy pozostale dwie wyglądają jak jej "rodzice". Naczytałam się wiele o rybich chorobach, jednak ona ani nie pozostawia za sobą żadnych śladów, ani nie traci łusek, po prostu jest taka sama jak pół roku temu. Nie mam pojęcia co może jej dolegać.
Wode podmieniam raz na tydzień ok. 7-10l.l



Akwarium 45l
3 welonki
Suchy pokarm firmy Tropical
Temperatura wody 22 st C
Wode podmieniam raz na tydzień ok. 7-10l
Akwarium stoi od stycznia,
Rybli kupione i wpuszczone w lutym
Filtr HJ-311B
Na ten moment roślinki sztuczne, żywe sie nie utrzymały
Podłoże wyłożone żwirem gruboziarnistym dla rybek


http://www105.zippyshare.com/v/BINW6YhG/file.http
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Czytałaś o wymaganiach welon? 80 litrów na jedna rybkę, 80 cm długości zbiornika....trzecia najszybciej skarłowaciała i ma z tym problemy, najprawdopodobniej umrze w krótkim czasie, pozostałe nawet jak nie wyglądają-męczą się i też zginą przedwcześnie, a winny żyć minimum 10lat...przykro mi, że "sprowadzam Cię na ziemię".
Aldgate
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2017 21:58

Post autor: Aldgate »

Tak wiem, że na te chwile jest za małe, jestem przed zakupem większego, myślę że to kwestia miesiąca, maksymalnie dwóch bo jednak koszt takiego akwarium mnie troche przerósł na start.
Jestem świeża w akwarystyce, a Pani w zoologicznym pięknie wcisnęła mi je "nawet do kuli", (a ja głupia i naiwna dalam sie nabrać na tak małe akwarium jak 45l) więc póki były malutkie zostały w tym, teraz dopiero moge zapewnić im godne lokum
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Wodę podmieniaj co kilka dni. Wymień podłoże na piasek. To akwarium jest za małe nawet na jednego welona, ale to już wiesz...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ