[160l] Bocja, neon, gurami

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Magdaemilka
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2017 19:18

[160l] Bocja, neon, gurami

Post autor: Magdaemilka »

Jak w temacie. Podobaja mi sie te gatunki ryb. Czy będą mogly w takiej obsadzie mieszkac razem i sie nie pozjadaja? Chodzi mi o bocje wspaniala, neonki i gurami. Odnosnie neonkow chciala bym aby stworzyly lawice. Jesli moge polaczyc te ryby w jednym akwarium to proszę o rade ile sztuk którego gatunku kupić. Mam akwarium 160l już gotowe do zarybienia.pomoże ktoś?
Ostatnio zmieniony 21 sie 2017 11:17 przez Magdaemilka, łącznie zmieniany 1 raz.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jaka bocja, jakie neony, gurami raczej jest elastyczny jeśli chodzi o parametry wody, oczywiście temperatura musi być odpowiednia, ale napisz jakie gurami. Dodaj jakie masz parametry wody i po za litrażem chociaż długość zbiornika.
Magdaemilka
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2017 19:18

Post autor: Magdaemilka »

Chciała bym bocje wspaniałą, neona innesa, gurami mozaikowe. Akwarium ma dligosc 110 cm. Woda ma pH6. Musze jeszcze jakos specjalbie przygotowac? Od tygodnia siedza tam roslinki, chodzi filtr i grzałka z termostatem i chyba wszystko jest już gotowe, zgromadziłam chyba wszystko co jest potrzebne...Byłam dziś w akwarystycznym w celu zebrania informacji jednak moeszkam w Belgii od kilku miesięcy i mój język nie jest na tyle dobry aby dogadac sie w takiej kwestii a pan tam pracujący nie znał angielskiego. Miałam kupić "na pałe" 5 gurami, 5 bocjii i 15 neonów ale sie wycofałam. Nie chce wsadzać rybek "na siłe" wolałam bym takie które współgraja ze sobą. Ale nie chce też akwarium z 10cioma rodzajami ryb. Ppdobają mi się bardziej takie gdzie jest po kilka ryb dwóch lub trzech gatunków i strrrasznie ppdobają mi sie większe ryby razem z ławicą neonów. Co nie znaczy, że to co mi się podoba zda egzamin. Nie mam pojęcia za bardzo bo akwarium to takie....niespełnione marzenie z dzieciństwa które na stare lata realizuje :brawo
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Jeśli chodzi o bocje wspaniałą jest to ryba dorastająca do ok 30 cm i masz za małe akwarium na nie,gurami myślę ,że możesz wziąć a jeśli chodzi o neony to czerwone nie innesa.
Magdaemilka
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2017 19:18

Post autor: Magdaemilka »

Ok, w takim razie co moge wziąć zamiast bocji? Cos co bedzie sobie plywalo na dole akwarium. I jeszcze proszę mniej więcej o liczbę ryb poszczególnego gatunku.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Możesz zerknąć na bocję karłowatą. Jak podłożem jest piasek to można dać stadko kirysków (gatunek do wyboru) ok. 8 sztuk.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2017 14:01 przez Neurochirurg, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Z bocji zbiornik masz wystarczający według mnie na pręgowaną [dorasta do ok.8cm] lub siatkowaną [dorasta do ok.12cm]. Kiryski są na prawdę zacnymi rybkami- wiecznie żwawe przekopują dno zawzięcie[zależnie od gatunku największe chyba około 7cm]. Bocje czy kiryski dobrze czują się w stadkach- 5szt. najmniej bym trzymał. Do tego czerwone lub czarne neony, czerwone chyba ładniejsze :P i guramiki mozaikowe [parka lub harem]tak jak sama chciałaś- bardzo fajna obsada myślę przy wygodnej temperaturze około 25 Celjuszów.
W sumie nawet podobnie do mnie [mam 5 kirysków, 10 neonów czarnych, 5 otosków, 2 samce gurami mozaikowych do wymiany na prętniki zapewne, 1 zbrojnik albinos, 1 samiec bojownika i 1 ślimak ampularia] przy 112l i nie ma gęściochy w akwarium ;)
Magdaemilka
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2017 19:18

Post autor: Magdaemilka »

Dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi, jesteście baaardzo pomocni:) już w myślach widze jak te rybki mnie hipnotyzują na fotelu :lol: pozdrawiam
ODPOWIEDZ