Akwarium z Allegro

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Executed419
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2017 9:44

Akwarium z Allegro

Post autor: Executed419 »

Witam.

Chciałem kupić pierwsze akwarium i znalazłem na allegro za 150zł takie:
-wymiary 60/30/33 cm
-grubość szkła 4mm
-60L
-szkło float
-silikon czarny
-grzałka z termostatem 75W
-pokrywa z tworzywa sztucznego, świetlówka 15W
-Filtr wewnętrzny z deszczownią, moc 2W, wydajność 200l/h (regulowany kierunek wylotu wody oraz możliwość regulacji napowietrzania)
-siatka do łowienia ryb
-termometr
-Pokarm dla ryb firmy Tropical
-odczynniki na start akwarium CMF i Antychlor
-mata pod zbiornik
-fototapeta na tylną ścianę akwarium
-ozdobny zamek ceramiczny i sztuczna roślinka.
I tu moje pytanie: czy to nie jest jakaś ściema? Wydaje się dziwnie tanie w porównaniu z innymi akwariami.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2017 13:03 przez Executed419, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.
Zestawy dobierane są pod kątem ceny, co niekoniecznie jest związane z jakością (głównie filtr i oświetlenie). Dodatkowe gadżety nie zawsze są przydatne, o pokazuje praktyka.
Szukaj akwarium prostego (nieprofilowanego), bez zbędnych dodatków, dodatki dokupuje się potem, bo każdy akwarysta ma swój sposób prowadzenia akwarium.
Oświetlenie w pokrywie z reguły jest niewystarczające, należy liczyć się z dodatkowym wydatkiem na oświetlenie (dodatkowy zestaw oświetleniowy nie jest tani). Część ludzi decyduje się na pokrywy z ABS, bo niby estetyczna i praktyczna ale warto zastanowić się nad szybami nakrywowymi.
Wybór należy do Ciebie, ale należy się nad tym zastanowić chcąc mieć rośliny w akwarium.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Wstaw dokładny opis sprzętu, zapytaj sprzedawcę o szczegóły.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Executed419
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2017 9:44

Post autor: Executed419 »

krzych_100 pisze:Witaj.
Zestawy dobierane są pod kątem ceny, co niekoniecznie jest związane z jakością (głównie filtr i oświetlenie). Dodatkowe gadżety nie zawsze są przydatne, o pokazuje praktyka.
Szukaj akwarium prostego (nieprofilowanego), bez zbędnych dodatków, dodatki dokupuje się potem, bo każdy akwarysta ma swój sposób prowadzenia akwarium.
Oświetlenie w pokrywie z reguły jest niewystarczające, należy liczyć się z dodatkowym wydatkiem na oświetlenie (dodatkowy zestaw oświetleniowy nie jest tani). Część ludzi decyduje się na pokrywy z ABS, bo niby estetyczna i praktyczna ale warto zastanowić się nad szybami nakrywowymi.
Wybór należy do Ciebie, ale należy się nad tym zastanowić chcąc mieć rośliny w akwarium.
Mniejsza o dodatki, chodzi mi o samo akwarium. Możliwe by było takie (co nie pęknie po kilku dniach od wlania wody ;) ) za taką cenę?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A piszesz o akwarium nowym (fabrycznie) czy używanym?

150zł za akwarium 54l z dodatkami sugeruje, że wszystko jest używane. Wskazuje również na to opis z błędem w litrażu, sztuczna roślinka, pokarm, preparaty. Nie wiadomo, jak długo akwarium stało bez wody, w jakim jest stanie dokładnie itd. Jestem bardzo ostrożna co do takich "okazji".

Sprawdź ofertę sklepów zoologicznych w swojej okolicy. Postaraj się samodzielnie skompletować sprzęt.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Executed419
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2017 9:44

Post autor: Executed419 »

BARA pisze:A piszesz o akwarium nowym (fabrycznie) czy używanym?

150zł za akwarium 54l z dodatkami sugeruje, że wszystko jest używane. Wskazuje również na to opis z błędem w litrażu, sztuczna roślinka, pokarm, preparaty. Nie wiadomo, jak długo akwarium stało bez wody, w jakim jest stanie dokładnie itd. Jestem bardzo ostrożna co do takich "okazji".

Sprawdź ofertę sklepów zoologicznych w swojej okolicy. Postaraj się samodzielnie skompletować sprzęt.
Według sprzedawcy jest nowy, ma jeszcze 78 akwariów do sprzedaż.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A Ty chcesz kupić sam zbiornik czy komplet? Bo jakoś pogubiłam się po treści postów.

To jest 54l. Takie akwarium (samo szkło) można kupić za 75 zł i więcej. Popytaj w sklepach akwarystycznych w swojej okolicy. Bez kosztów przesyłki będzie taniej niż brać przez Alledrogo.

Poza tym jak ktoś pisze: "-odczynniki na start akwarium CMF i Antychlor " to znaczy, że z akwarystyką za wiele wspólnego nie ma....
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Executed419
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2017 9:44

Post autor: Executed419 »

BARA pisze:A Ty chcesz kupić sam zbiornik czy komplet? Bo jakoś pogubiłam się po treści postów.

To jest 54l. Takie akwarium (samo szkło) można kupić za 75 zł i więcej. Popytaj w sklepach akwarystycznych w swojej okolicy. Bez kosztów przesyłki będzie taniej niż brać przez Alledrogo.

Poza tym jak ktoś pisze: "-odczynniki na start akwarium CMF i Antychlor " to znaczy, że z akwarystyką za wiele wspólnego nie ma....
Wybacz, że chaotycznie piszę :D.

Poczytałem o akwarystyce całkiem sporo w internecie i wydaje mi się, że lepiej będzie samemu skompletować.

A więc zgodnie z twoją radą popytam się. :)
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

A wizyta u najbliższego szklarza? Zrobi jakie chcesz odnośnie wymiaru i grubości
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Executed419 pisze: że lepiej będzie samemu skompletować.
Tak, będzie lepiej bo wydajesz w zasadzie raz pieniądze, kupno zestawu pociąga w dalszej perspektywie jakieś zmiany i wydatki
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ