brudne szyby. co robić?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
MATEO
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2006 15:20

brudne szyby. co robić?

Post autor: MATEO »

w moim akwarium na szybach jest brązowo-zielony osad i zielone milimetrowe kropeczki.nie wiem co to jest. jakie ryby polecacie by to zjadały?\prosze o szybką pomoc





60l
pH;7,2
TWo;10
TWw;7
temp.:26c
żwirek drobny kolorowy
korzeń
kokos
obsada:krewetka,bojownik,2 neonki,2 mieczyki,tetra cesarska,4 kardynałki.
akwarium sześciokątne
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

No ryby wiele tu nie pomogą. Generalnie przy każdej podmianie wody powinieneś czścić swoje szyby akwarium za pomocą czyścika magnetycznego (mam nadzieję, że wiesz o czy tu mowa), po prostu taki czyścik do szyb jedna czesc na zewnątrz akwa druga ostra wewnątrz. Bardzo dobrze można w ten sposób oczyścić szyby akwarium. Ten zabieg w zasadzie jak wspomniałam powinieneś wykonywac cotygodniowo w celu utrzymania czystości w akwa. Po czyszczeniu podmiana wody i akwa wygląda jak nowe.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Osobiscie z metod mechanicznych polecam skrobaczke i czyscik magnetyczny do lzejszych prac
A metody naturalne to ryby glono zerne :wink:
Kosiarki otoski glonojady mlode gupiki mieczyki molinezje i cala masa innych


To bylo zwalczanie a teraz profilaktyka czyli zapobieganie :lol:
Za dlugo wlaczone oswietlenie
Za duzo CO2
Przedawkowany nawozenie
Gnijace resztki pokarmu
Za zadkie pomiany wody
Przeludnienie wody :lol:
Zle parametry

Pozdro
Awatar użytkownika
marek 14
Posty: 43
Rejestracja: 07 kwie 2006 16:06
Lokalizacja: Z wrocławia

Post autor: marek 14 »

czyscik magnetyczny
chodzit o takie urzadzonko co ma w sobie magnes i przylepia sie je po zewnetrznej stronie akwa a drugir takie samo po wewnetrznej stronie?? :oops: :?:
PiS- Potwory i Spółka ;) :D hehe ;]
----------------------------------------------------
Czytanie Regulaminu i używanie opcji "Szukaj" na Forum świadczy o inteligencji użytkownika...
;) ;) ;)
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Po jednej jest warstwa czyszcząca ze sztywnego tworzywa (włoski coś jak rzep w kurtce) a po drugiej miękka powłoka.
Awatar użytkownika
Qbas
Posty: 48
Rejestracja: 27 sty 2006 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Co do czyszczenia szyb to z czyścikiem trzeba uważać , moja 6 letnia córcia nieźle porysowała nim szybe w moim akwa - czyscik spadł na dno a w "ząbki" czyścika zaplątały się drobne kamyczki.
Ja osobiście używam najstarszej chyba metody czyli żyletka na trzonku 8) , a przy dużych porządkach to w łapę biorę zmywak kuchenny.
Co do ryb to sie nie wypowiem ...bo ja jakoś nie mam problemu z glonami. acz mi czarne włochate porosły anubiasa ...ale mi to nie przeszkadza ...nawet ładnie falują te włoski :P
Szacuneczek Qbas
ODPOWIEDZ