Filtr kubełkowy własnej roboty (DIY)

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Marcin De
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2017 13:34

Filtr kubełkowy własnej roboty (DIY)

Post autor: Marcin De »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum bardzo proszę o wyrozumiałość. W związku z tym, że posiadam trochę zdolności majsterkowych od kilku dni trapi mnie problem czy nie zrobić przypadkiem filtra kubełkowego własnej roboty z głowicą cyrkulacyjną typu np. Atman lub AquaEl. Mam zamiar założyć akwarium i jeżeli chodzi o filtr to właśnie nie mogę się pozbierać w decyzji czy kupić filtr kaskadowy AquaEl FZN-2, czy zrobić sobie filtr kubełkowy jak pisałem wcześniej z wykorzystaniem głowicy cyrkulacyjnej z takiego pojemnika, który znajduje się tutaj i mapojemność 2,5 litra:

https://e.allegroimg.com/original/066df ... ebd59d7b8e

Jeżeli filtr kubełkowy z takiego pojemnika to znowu moje pytanie, czy pompę cyrkulacyjną umieścić na samym dnie, bo rozważałem umieścić ją na samej górze pod pokrywką, lub na zewnątrz tuż nad nią. Bardzo wszystkich proszę o pomoc w doradzeniu mi i wypowiedzeniu się w kwestii tego wątku. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2017 14:11 przez Marcin De, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Wszystko fajnie, tylko kubełek o pojemności 1,7l to małe nieporozumienie.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Marcin De
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2017 13:34

Post autor: Marcin De »

To może w takim razie 2,5 litra? jest taki sam jak ten tylko trochę szerszy: 13,5x13,5 i 25 cm wysokości?
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Nadal niewiele, ale już jest to odpowiednik jakiegoś małego kubełka. Do jakiego litraż to ma być?
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Marcin De
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2017 13:34

Post autor: Marcin De »

60 litrów netto
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

To powinien być wystarczający. Nie mam pojęcia jak z ewentualną szczelnością tego pojemnika. Osobiście gdybym miał się w coś takiego bawić pompę umieściłbym na dole. Rozumiem, że bawisz się z tym dla satysfakcji bo jak zliczysz wszystkie koszty i roboczogodziny to wyjdzie używany Eheim :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Marcin De
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2017 13:34

Post autor: Marcin De »

Dziękuję bardzo za wypowiedzi/pomoc/opinie. Wybór padnie jednak na kaskadę AquaEl FZN-2. Widzę, że nie ma sensu bawić się w niepewny filtr kubełkowy. Lepiej kupić nowy i pewny.
ODPOWIEDZ