czy zostawić awkarium na 7 dni

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
goahead
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2017 14:45

czy zostawić awkarium na 7 dni

Post autor: goahead »

Witam,

jestem tu nowy. Po latach wznawiam przygodę z akwarystyką. Jak zapewne wszyscy nie mogę doczekać pierwszych mieszkańców, jednak za tydzień wyjeżdżam (podróż poślubna) na ok 7-9 dni.

Na dniach chciałbym jednak założyć akwarium, posadzić roślinki - z nadzieją, że niedługo po powrocie mógłbym wpuszczać pierwsze rybki.

Teraz pytanie do Was z mojej strony.
Czy bezpiecznym - dla roślin, wszelkich parametrów, będzie zostawienie akwarium "samopas" na 7-9 dni? Zakupiłem czasowy wyłącznik światła, jednak nie mam nikogo, kto będzie doglądał aqua. Filtr oczywiście będzie chodził.

Czy myślicie, że to dobry pomysł? Rośliny dadzą sobie radę? Czy może jednak wstrzymać się 2 tygodnie i doglądać codziennie aqua?

Rośliny jakie planuję na start to mech jawajski, cryptocoryna, anbiasy, kabomba.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jedź śmiało w podróż poślubną! i nie myśl o zbiorniku, w tym roku zostawiłem mój z rybami na 10 dni bez doglądania osób trzecich, po prostu bez jedzenia i opieki, po powrocie wyglądał lepiej jak przed wyjazdem i cała flora, fauna zdrowe :D
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jedź bez problemu, tylko przed samym wyjazdem dolej wody do maksa. Dobrze, że zaopatrzyłeś się w wyłącznik czasowy. W akwarium nic się nie stanie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
goahead
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2017 14:45

Post autor: goahead »

Wow, dzięki za sprawne odpowiedzi. Kończę dziś wcześniej pracę i do roboty ;) Słuchajcie, a w związku z wyjazdem stosować "normalne" nawożenie, jak przy starcie? Czy wstrzymać się z wszelką chemią?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nie znam się na nawozach do słupa wody- leję tylko carbo na glony jak są, mam rośliny, które ciągną składniki z podłoża. Świeży zbiornik im mniej ma chemii tym lepiej myślę, nawóz który ma być dla roślin prawdopodobnie zostanie zgarnięty właśnie przez glony, bo rośliny dopiero się adaptują.
ODPOWIEDZ