[128l] by BARA maj 2009

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Basiu, zbiornik piekny i czysty. Co mie zadziwia to brak glonow.Wspaniale!
Moze kiedys zdjecia cierniooczkow? Chcialbym rozpoznac czy to gatunki Kuhla i Myersa. Tak z ciekawosci.
Marcin!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Oczywiście, jak tylko zrobię fotki, ale cierniooczki głównie pokazują się po wygaszeniu oświetlenia dziennego w akwarium, a wtedy jest za ciemno na zdjęcia. Będę cierpliwie "polować".
Myślę, że mam kilka odmian tych ryb.

Glony są, w niewielkiej ilości, ale zawsze. Głównie przy wypływie wody z filtra. Jeszcze nie udało mi się utrzymać akwarium czystego od glonów.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

BARA pisze:Będę cierpliwie "polować".
No wiec czekam na zdjecia.
BARA pisze:Jeszcze nie udało mi się utrzymać akwarium czystego od glonów.
Ale ich jest strasznie malo w Twoim zbiorniku. Za co szacun :brawo
Marcin!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Załączam zdjęcia czterech z pięciu moch cierniooczków. Przepraszam za jakość zdjęć, będę nadal polować. Tylko w jednym przypadku oświetlenie było dobre, pozostałe to słabe a jedno zdjęcie jest zrobione z lampą. Niemniej wzór na ciele tych pieknych ryb jest dobrze widoczny. Opisy zamieszczę nad zdjęciami. Ryby ponazywałam dla rozróżnienia i stosujemy te nazwy między sobą w rodzinie, więc jak ktoś mówi, że widział Kuhlę, to wiemy o jaką rybę chodzi.

Poniżej na dwóch zdjęciach Kuhla, samica (czasami bardzo gruba i zielonkawo prześwitująca od noszonej ikry), ma już ponad 5 lat i prawie 10 cm długości.

Obrazek

Obrazek

Dalej na dwóch zdjęciach Myers, prawdopodobnie samiec, towarzysz Kuhli, ma ponad 4 lata i 9 cm długości. Został przeze mnie uratowany w Wigilę 2006r z jednego ze sklepów akwarystycznych chudy jak wykałaczka, ze sterczącymi żebrami (szedł na skarmienie dla Oskarów) i mocno odbarwiony. Wykurował się w osobnym zbiorniku i teraz jest najśmielszym cierniooczkiem ze wszystkich.

Obrazek

Obrazek

Poniżej Czekoladek, młody samiec z czekoladowym umaszczeniem, ma 3 lata i 8 cm długości. Był jedynym nietypowym cierniooczkiem w masie innych w sklepie, czym mnie ujął i skłonił do zakupu.

Obrazek

Obrazek

Następna jest Łaciata, młoda samica (chyba), ma dwa lata i 6,5 cm, jest bardzo płochliwa i niezwykle rzadko daje podejść do akwarium, stąd zdjęcie jest zrobione znienacka po zgaszeniu się oświetlenia nad zbiornikiem. Lampa dała odbłysk od szyby i widać pozostałości po kroplach wody, nie widziałam ich w zwykłym świetle i już je zmyłam. Przepraszam.
Kupiłam tę rybę ze względu na podobieństwo z umaszczeniem Kuhli.

Obrazek


Mam jeszcze jednego cierniooczka, nazwałam go Chudy, ponieważ został przeze mnie kupiony w stanie mocnego wychudzenia. Ma 6 cm, prawie 2 lata, umaszczenie podobne jak Myers. Przez pierwsze miesiące jadł niemal bez przerwy... Ze względu jednak na jego płochliwość nie udało mi się zrobić mu zdjęcia. Najczęściej siedzi pod roślinami lub w kryjówkach, wypływa nocą. Postaram się jednak go upolować z aparatem.

Fotki będę zmieniać w zależności od tego, jak dobre uda mi się zrobić.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Kosi
Akwarysta
Posty: 2479
Rejestracja: 04 gru 2008 19:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kosi »

Super ryby i ten ich wiek... :D
Awatar użytkownika
prezesso
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 815
Rejestracja: 28 sie 2007 14:34
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: prezesso »

Bardzo piękne akwarium, super urządzone, ...i te tetry cesarskie - przepiękne rybki.
Zwartka na przodzie akwarium z czasem zrobi piękny trawniczek tak jak teraz u mnie!

Tak trzymać! :brawo
Obrazek <-- kliknij tu
...wyleczony z Facebooka... z pytaniami zapraszam na forum
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

BARA pisze:ma już ponad 5 lat i prawie 10 cm długości.
Młoda jeszcze ;) Mój najstarszty cierniooczek padł w wieku 11 lat, miał ~12 cm, też samica.
Te rybki są cudne :D Chyba znowu sie nimi zainteresuje
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
iguana1971
Posty: 439
Rejestracja: 16 lut 2009 20:03
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: iguana1971 »

Mój podziw za to że udało się je Tobie sfotografowac :D, moje ( a mam dwa )mają kryjówkę pod kamieniem i rzadko się pokazują a już zrobic im zdjęcie to wprost niemożliwe :D . Dlatego jeszcze raz wielkie brawa za tak ładne zdjęcia tych pięknych ryb :D
Romek;)
Blisko coraz bliżej do mojego paludarium:)
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Kiedyś byłem w zoologicznym i zobaczyłem te rybki...najpierw pomyślałem- bleee :lol: ..ale po chwili wychodziłem ze sklepu z dwiema sztukami.
Miałem wtedy akwarium 34l. Wpuściłem je do niego i zobaczyłem je dopiero po kilku tygodniach. Myślałem że zdechły...to samo było z opaczkiem. Tylko że opaczka nie widziałem kilka miesięcy :lol:
To są na prawdę ciekawe rybki :) ciekaw jestem jak by się zachowywały w moim pyle na dnie;)
Basiu fotki super... :wink:
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
Kosi
Akwarysta
Posty: 2479
Rejestracja: 04 gru 2008 19:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kosi »

Rybki ładne, ale wydaje mi się, że ryby typu kiryski są lepsze, przynajmniej je widzimy, a nie jak w przypadku cierniooczków raz na jakiś czas :(
Awatar użytkownika
irkame
Początkujący pomocnik
Posty: 967
Rejestracja: 05 lip 2007 9:37
Lokalizacja: Głogów

Post autor: irkame »

Ciągle praca i praca. Nawet nie ma czasu pstryknąć kilku fotek do aktualki? :(
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Uprzejmie proszę o aktualizację.
Obrazek
[126L] Dżungla
ODPOWIEDZ