Pierwsze akwarium - 60l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Yukizen
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2017 20:27
Lokalizacja: Szczecin (okolice)

Pierwsze akwarium - 60l

Post autor: Yukizen »

Siemka,
postanowiłem założyć swoje pierwsze akwarium, szybko znalazłem na OLX ogłoszenie z akwarium 60l, z prawie pełnym wyposażeniem, wszystko fajnie ale nie jestem w stanie zdobyć wody o idealnych parametrach, stąd moje pierwsze pytanie:
Czy mogę kupić bańkę wody mineralnej albo źródlanej i tą wodą zapełnić akwarium?
Kolejne moje pytania to:
Czy filtr można wyłączać na noc? Akwarium będzie w mojej sypialni dlatego może być mi ciężko spać.
I co mógłbym jeszcze dodać do obecnie zaplanowanej obsady?
Gupik 2+4
Neon Inesa 12x
Krewetki Red Cherry 10x
Chciałbym jeszcze Molinezie, ale czytałem że nie dogaduje się z Gupikami dlatego zastanawiam się co ewentualnie mógłbym wrzucić.
W akwarium oczywiście będę miał trochę roślinności, nie jestem w stanie wskazać gatunków za krótko czytałem. Będzie też sporo kryjówek.
Natomiast podłoże będzie z akwarystycznego najzwyklejszy.

Co myślicie? Z góry dzięki za odpowiedź :D
Akwarium 60l / Pasja informatyki / <3 Marvel <3 / 19 lat ;)
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.
Yukizen pisze:Czy mogę kupić bańkę wody mineralnej albo źródlanej i tą wodą zapełnić akwarium?
Możesz, ale dobrze jest wodę zmierzyć na twardość i odczyn, aby wiedzieć, jakie dobrać ryby, bo:
Yukizen pisze:Gupik 2+4
Neon Inesa 12x
Krewetki Red Cherry 10x
Neon tutaj nie pasuje (woda miękka i kwaśna). Tym bardziej, że chciałbyś jeszcze:
Yukizen pisze:Chciałbym jeszcze Molinezie,
Zamiast neonów można przy dostępnej wodzie (bez mieszania), trzymać żyworódkę Endlera i krewetki.
Yukizen pisze:Czy filtr można wyłączać na noc?
Nie, filtr ma pracować cały czas, wewnętrzne filtry są dosyć ciche i nie powinno być problemu z zaśnięciem.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Yukizen
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2017 20:27
Lokalizacja: Szczecin (okolice)

Post autor: Yukizen »

A co z moją wodą z kranu? Wiem na pewno że jest dość twarda bo bardzo szybko powstaje u mnie osad na butelkach, szklankach itp jeśli na dłużej zostawie wodę w naczyniu. Może wtedy neon będzie dobrym rozwiązaniem?
Akwarium 60l / Pasja informatyki / <3 Marvel <3 / 19 lat ;)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Poczytaj o podstawach akwarystyki, o cyklu azotowym, o parametrach wody i o wymaganiach gatunków ryb jakie chcesz trzymać.

Neony wymagają wody miękkiej i kwaśnej.

Filtr musi chodzić non stop.

Zapraszam do zapoznania się z Podręcznikiem Akwarysty, jest na dole strony głównej Akwaforum.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Yukizen pisze:A co z moją wodą z kranu?
Trzeba ją zmierzyć na twardość i odczyn
Yukizen pisze:Może wtedy neon będzie dobrym rozwiązaniem?
Nie, nie będzie, aby przygotować wodę dla neonów trzeba w większości lać wodę demineralizowaną i trochę zakwasić.
Yukizen pisze: bardzo szybko powstaje u mnie osad na butelkach, szklankach itp jeśli na dłużej zostawie wodę w naczyniu.
Dlatego wodę z kranu trzeba zmierzyć i mieszać z wodą demineralizowaną w odpowiednich proporcjach.

Ja też sugeruję przeczytać:
http://www.akwaforum.pl/mapa.php
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ