Osmoza i wysokie pH

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

rdr0 tak jak Ci pisałem, omiń ostatni polepszacz wody i sprawdź.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
rdr0
Posty: 22
Rejestracja: 23 sie 2017 10:02

Post autor: rdr0 »

Ominąłem ostatni wkład węglowy i pH spadło do 8,2, ale to nadal nie jest 7. Nie wiem może reklamować ten filtr bo ewidentnie coś z nim nie tak
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Ostatnie co mi przychodzi do głowy to ponowne zamontowanie membrany + ominięcie ostatniego etapu filtracji. A przy okazji, twardości tej wody są zerowe?
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
rdr0
Posty: 22
Rejestracja: 23 sie 2017 10:02

Post autor: rdr0 »

Nie do końca cię rozumiem. Mam zdemontować membranę i założyć ją jeszcze raz ? W czym to ma niby pomóc ? Tego elementu nie da się źle założyć. Ale ok. Rozmontuje i zamontuje ponownie. A co do twardości to nie mam zielonego pojęcia. Muszę zakupić test kropelkowy bo te które obecnie posiadam straciły ważność i nie chcę się podpierać wynikiem zmierzonym tym testem.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

To właśnie miałem na myśli - rozmontować i włożyć jeszcze raz. Jak masz takie pH to podejrzewam, że twardości nie są zerowe, a jeżeli nie to problem leży w membranie. Najprościej sprawdzić ponownie porządnie ją montując. Jak nie działa jakiś sprzęt to się sprawdza w pierwszej kolejności czy wtyczka jest w kontakcie ;). Jak to zawiedzie, reklamowałbym bo pomysłów juź nie mam.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
rdr0
Posty: 22
Rejestracja: 23 sie 2017 10:02

Post autor: rdr0 »

Jaja jak berety. Rozmontowałem, złożyłem z powrotem. Przepływ zmalał przynajmniej o połowę tego co było dotychczas a pH bezpośrednio za membraną 7,0 za filtrem węglowym 7,5. Problem rozwiązany. Jakieś połączenie wewnątrz zbiornika membrany było nie szczelne i stąd ten dziwny odczyt pH. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Proszę bardzo.
P.S Na stałe pomiń ostatni etap filtracji, bo on ma celu zrobienie wody smaczniejszą do picia (RO jest niesmaczna)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
rdr0
Posty: 22
Rejestracja: 23 sie 2017 10:02

Post autor: rdr0 »

A tak z ciekawości. Do czego służy ten odpływ do kanalizy z membrany. Co tamtędy wypływa ? zanieczyszczenia ?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Twarda woda.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ