Czy zbrązowieje????

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gregor r
Posty: 88
Rejestracja: 24 kwie 2006 8:12

Czy zbrązowieje????

Post autor: gregor r »

Znalazłem korzeń był świezy obrałem go z kory i wysuszyłem. Jest teraz taki jasny czy jak go wygotuje i będe go moczył w wodzie to czy zrobi się brązowy. Jest to korzeń z olchy ,osiki lub topoli.
Załączniki
Kopia (1) Zdjęcie(1).jpg
Kopia (1) Zdjęcie(1).jpg (28.75 KiB) Przejrzano 1117 razy
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

tak z czasem korzeń bedzie się robił coraz bardziej brązowy... najlepiej go moczyć przez dluższy czas...i gotować...
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Warunek, żeby korzeń nadawał się do akwa nie może być z drzewa iglastego ani też owocowego, więc najpierw sprawdz skąd pochodzi ten korzonek, badz co badz niezly jest wizualnie :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
gregor r
Posty: 88
Rejestracja: 24 kwie 2006 8:12

Post autor: gregor r »

pochodzi z torfowisk a jak napisałem jest to olcha, ocika lub topola ale nie wiem dokładnie ale najprędzej olcha
gregor r
Posty: 88
Rejestracja: 24 kwie 2006 8:12

Post autor: gregor r »

Tak wygląda z innej strony



Dzieki za pomoc zobacze co z tego wyjdzie. tylko muszę znaleść odpowiednie naczynie bo ma około 60 cm dł Laughing
Załączniki
Kopia (1) Zdjęcie(4).jpg
Kopia (1) Zdjęcie(4).jpg (22.11 KiB) Przejrzano 1099 razy
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Olcha raczej to nie jest bo troche za jasny :wink:
Ja mam brzozowy pociemnial po gotowaniu a w akwarium zmienil sie na taki ladny braz i z Twoim tez tak napewno bedzie

Pozdro
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Lum »

Mój tez był taki jasny. Był prawdopodobnie z topoli. Z czasem zbrązowiał i dziś już jest całkiem ciemny.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zipfer
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2006 12:28
Lokalizacja: Belchatow

Post autor: zipfer »

Mi to ona na brzoze wyglada.Ale wsumie to sie nieznam. Ja mecze sie z dwoma korzeniami wlasnie brzozy i moje sciemnialy. Kazde gotowanie troche zaciemnialo mi korzenie a teraz leza w wannie juz chyba 9 dzien i z dnia na dzien sa coraz ciemniejsze ale niechca mi zatonac. Tak jak patrze na twoj korzen jest dosc podobny do mojego i zycze powodzenia w szukaniu kotla zeby go wygotowac ja niestety musialem 2 "odnogi" korzenia skrocic bo w 25l (wiekszego nie znalazlem) i tak sie niechcial zmiescic.
Pozdrawiam i zycze szczescia i cierpliwosci przy preparowaniu.
gregor r
Posty: 88
Rejestracja: 24 kwie 2006 8:12

Post autor: gregor r »

Brzoza to to napewno nie jest! z tego co już wiem to jesk korzeń z toploli, a co do kotła to miałem problem żeby taki dopasować ale się udało!
agami
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2006 10:23

Post autor: agami »

Czyli jeśli znajdę żywy korzeń, wysuszę go, wygotuję i wymoczę to będzie się nadawał? Nie musi być martwy? Jutro idę na poszukiwanie :)
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

jak go wysuszysz to bedzie martwy :D a ta na serio to tak, tylko musisz go dłuugo preparować :wink:
ODPOWIEDZ