Problem z metna/zielona woda

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Keity91
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2017 8:58

Problem z metna/zielona woda

Post autor: Keity91 »

Witam,
Mój chłopak ma akwarium 112l założone w czerwcu tego roku, filtr aquael turbo 500, świetlówka Led kupiona na allegro smd 8520 strumień świetlny 4300 lm, rybki: 2 glonojady 4 otoski 4 kiryski 6 neon Inesa 5 Brzanka wysmukla 6 fantomow 2 czarne Molinezje + 3 małe świeżo urodzone. Rybki wpuszczone po około miesiącu od startu oczywiście nie wszystkie na raz, jakieś 3 tygodnie temu po podmianie wody, woda zrobiła się metna jak mleko. Dołożyliśmy do filtra wate robiliśmy podmiany jednak zrobiło się gorzej nagle stała się zielona może przez to że była narażona na światło słoneczne roleta w pokoju była odsłonięta, dołożyliśmy więcej waty wymieniana była 2 razy dziennie + podmiana 2-3 wiaderka wody po kilku dniach zielona woda zniknęła ale została dalej metna, już nie mamy pomysłów jak się tego pozbyć wata jest w dalszym ciągu wymieniana 2 razy dziennie i pomimo tego że woda jest biała to wata jest zielona po wyciagnieciu z filtra. Czytałam że to mogą być pierwotniaki przestaliśmy karmić ryby i podmieniac wode dolewamy bakterie tropicala ale woda wciąż jest meta. Zastanawiam się nad użyciem tetry crystal water albo easy balance ktoś ma jakiś pomysł jak się tego pozbyć?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z metna/zielona woda

Post autor: BARA »

Keity91 pisze: Czytałam że to mogą być pierwotniaki przestaliśmy karmić ryby i podmieniac wode dolewamy bakterie tropicala ale woda wciąż jest meta.
Że co?

Zacznijcie karmić ryby i podmieniać wodę. I to intensywnie podmieniać, nawet 20% co dwa trzy dni, bo w akwarium jest przerybienie i słaba filtracja. Obsada jest źle dobrana, ale to na razie nie o tym. Jakie są wkłady w filtrze? Czy możesz pokazać zdjęcie akwarium? Jak dużo jest w nim roślin? Czy badane były parametry wody? Jaka jest temperatura?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Keity91
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2017 8:58

Post autor: Keity91 »

W filtrze jest ceramika razem z wata i zewnątrz jest gąbka, temperatura 24-25 stopni roślin jest sporo ostatnio jeszcze były dokupione, zdjęcie podeślę wieczorem, co do parametrów wody to nie mam testów żeby to sprawdzić. Filtr działa na full odkąd pojawiła się metna woda.
ODPOWIEDZ