Gotowy zestaw z Marineland

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
michal136
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2017 0:40

Gotowy zestaw z Marineland

Post autor: michal136 »

Witam w najbliższej przyszłości zamierzam założycz około 40 L akwarium typu LT (pokój niestety nie pozwala mi na akwarium większego gabarytu)
Przed jego zakupem i innych potrzebnych rzeczy chciałbym prosić o ocene tego gotowego zestawy czy uważacie że bedzie odpowiedni ?


link usunięty, wstaw opis. MOD BARA


Dodam jeszcze że początkowo chcialem kupić wszysto osobno jednak samo akwarium z pokrywą kosztuje prawie tyle samo co tutaj gotowy zestaw(mieszkam w USA).
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Link został usunięty, więc o tym nie napiszę, ale nie wiem dlaczego porównujesz ceny w rodzimym kraju z cenami z USA...mieszkasz tam i zarabiasz tam, na pewno ceny są adekwatne do "życia" tam... więc to mylne porównywanie, podobnie na pewno w innych krajach sprzęt akwarystyczny będzie sporo tańszy jak w Polsce...

Zdobądź wiedzę: http://www.akwaforum.pl/mapa.php
dobierz sprzęt odpowiednio, jak krucho z pieniążkami, to kupuj nie wszystko naraz, tylko jak mamona pozwala- zazwyczaj po kupieniu zestawu i tak część sprzętu się wymienia, więc wydawanie 2x na to samo według mnie jest większym marnotrawstwem niż kupowanie drożej tego co się chce.
michal136
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2017 0:40

Post autor: michal136 »

Przepraszam najmocniej jeśli nie wyraziłem się jasno chodziło mi ze kupno w USA pokrywy i akwarium kosztuje prawie tyle samo co cały zestaw który wydaje mi się ze nie jest najgorszy.

Bardzo dziękuje za link który Pan tu zamieścił był bardzo pomocny, zapoznałem się z jego zawartościa i po dłuższych przemyśleniach stwierdziłem przemeblować pokój i umiescić w nim akwarium 20 gallonów ( około 76L)
Zestaw zawiera:

Akwarium 20 gallonów (76L)
Pokrywa z oświetleniem LED (4.62W)
Filtr Penguin 150
Grzałka 100W z termostatem
Termometr
Siatka na ryby
Jedzenie dla ryb TetraMin Tropical Flakes
Preparat awkarystyczny Tetra AquaSafe Plus

Nazwa zestawu to :
Marineland BIO-Wheel LED Aquarium Kit

Ponadto zamierzam kupić resztę niezbędnych rzeczy typu węzyk do wymiany wody, testry akwarystycze,ziemia ogrodnicza, czyściki, żwirek itp.

Dodatkowo mam pytanie o żwir początkowo chciałem zastosować żwir bazaltowy jednak u mnie jest problem ze znalezieniam go (lub jest bardzo drogi).

Czy te żwirki nadają sie do akwarium LT ?
Peace River gravel (rozmiar 1-2 mm)
Rio Grande gravel (rozmiar 3-5)
Norbi
Posty: 290
Rejestracja: 03 paź 2013 0:09
Lokalizacja: USA

Post autor: Norbi »

Oświetlenie masz dużo za słabe do 20 galonów. Co zamierzasz trzymać w tym zbiorniku - jakie rośliny, jakie ryby. Gotowe zestawy są do ..... no właśnie, wiadomo do czego.
Przy takim zbiorniku o tej pojemności skompletowanie osprzętu to koszt w granicach 200-300$ plus wkład własny czyli praca.
Akwarystyka to fajne hobby :)
michal136
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2017 0:40

Post autor: michal136 »

Zdaje sobie sprawę ze słabego oświetlenia jednak jak pisałem zamierzam zrobić akwarium typu LT więc z tego co się dowiedziałem to akwarium nie potrzebuje dużo światła przy roślinach które dużo go nie potrzebują. Jako że jest to moje pierwsze akwarium chciałbym w nich trzymać mało wymagające rybki gupiki, neonki glonojad itp. Roślin konkretnie jeszcze nie wybrałem wiem że chce takie które wymagają mało światła. Koszt tego zestawu wynosi 120 $ wydaje mi się że nie są to duże pieniądze za taki zestaw. Jednak chce to zrobić dobrze nie Chce rybka zrobić krzywy, chce żeby miały jak najlepiej. Jeśli trzeba mogę zainwestować w to więcej. Jeśli masz jakieś propozycje będę bardzo wdzięczny. Oczywiście nie musi to być zestaw pod LT poprostu wyczytałem że jest łatwy w utrzymaniu także stwierdziłem że będzie dobry jako pierwsze akwarium jeśli jestem w błędzie to proszę o propozycję. Z góry dziękuję za pomoc.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nie wiem czy LT łatwiejsze, wiem, że jak wszystko gra to prawie nic się tam nie robi po za podziwianiem...może dlatego łatwiejsze.
W LT "prawie" pozwalasz zbiornikowi żyć własnym życiem, w HT jest zgoła inaczej. W HT masz kontrolę nad wszystkim, zaopatrzasz się w testy i uczysz się na nich czego brakuje w zbiorniku, bo w takim akwarium rośliny szybciej zużywają zasoby i dlatego koniecznością jest odpowiednio nawozić, w czym właśnie testy sporo pomagają. HT daje więcej możliwości co do wyboru roślin. Czy dlatego HT trudniejsze? nie sądzę, po prostu trzeba nabyć wiedzy jakiego związku może brakować roślinom i tyle, jak wypracujesz sobie ile światła, CO2, nawozów i jakich staje się proste również.
Norbi
Posty: 290
Rejestracja: 03 paź 2013 0:09
Lokalizacja: USA

Post autor: Norbi »

Odpiszę konkretniej jak wrócę z pracy a ty napisz dokładniej jakie rośliny i ryby masz zamiar trzymać w zbiorniku. Skoro jest to twoje pierwsze akwarium to nie polecam ziemi jako podłoże. I nie ma takich ryb jak glonojady - są Zbrojniki pomijając fakt że 20 galonów to za mały zbiornik dla nich.
Akwarystyka to fajne hobby :)
michal136
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2017 0:40

Post autor: michal136 »

Z roślin :

Rogatek
Kryptokoryn
Ludwigia palustris
Gałęzatka kulista

Korzeń (nie jestem pewny jaki)

Z rybek:
Koniecznie Zbrojnik pospolity lub zbrojnik niebieski wyczytałem że dla pary wystarczy 60 cm. Mam do niego duży sentyment z młodości.
Neon Innesa
Kirysek
( nie jestem pewny która odmiana)
Gupik Pawie Oczko

Oczywiście inne sugestie mile widziane.

Jeśli puściłem wodzę fantazji(lepiej teraz niż po zakupie) to przepraszam i proszę o wyrozumiałość każdy kiedyś był początkujący :)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Rośliny niewymagające, więc czemu miałoby się nie udać. Korzeń jeśli kupisz w zoologu to powinien być ok., tylko odpowiednio trzeba go zawsze przygotować, a nie kupić i chlup do akwarium...żeby dobrać ryby lepiej poznać parametry wody, w jakiej miałyby żyć. Od razu nadmienię, że neony Innesa i gupiki to złe połączenie- jedne żyją w wodzie miękkiej, drugie w twardej. Zbrojnik Niebieski powinien świetnie się czuć w 20 galonach [75litrów? ryba nawet spora, ale jednak mało ruchliwa, chociaż na pewno zdeżę się tu z opinią, że minimum 80cm długości zbiornika] i jest rybą elastyczną, jeśli chodzi o parametry wody, ale jednak stabilne. Kiryski dobierz do wody jaką będziesz mógł zapewnić. Jeśli wybierzesz gupiki, to radzę kupić same samce lub same samiczki- często w sklepie trzymają je oddzielnie nawet- strasznie płodny gatunek...

I podłoże, chcesz ryby denne, więc podłożem powinien być piasek, czy jasny, czy ciemny to bym dobrał do kirysków, żeby kontrastowały z nim, zbrojniki to samotniki, swojego widuję raz na tydzień, czasem rzadziej, ale u mnie ryby mają gdzie się schować :P
michal136
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2017 0:40

Post autor: michal136 »

Masz racje jeśli chodzi o neonki bardzo dziękuje. Jednak zaciekawiła mnie jedna rzecz zaczĄłem sprawdzać parametry wody dla ryb i z tego co wyczytałem dla Zbrojnika Niebieskiedo twardość wody wynosi w zakresie od 1-10 więc ma jeszcze mniejszy zakres niż Neon Innesa 1-12.

Tak jak powiedziałeś Neonki Innesa odpadają, zamienie go na Danio pręgowaty i jeśli się nie myle co do parametrow wodu Zbrojnika Niebieskiego to wybiore Zbiornika Pospolitego ktorego zakres twardości wody wynosi 1-15.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Wąsacz niebieski czyli popularny zbrojnik potrzebuje akwarium o długości minimum 80cm, rośnie do ponad 12cm i bardzo lubi kopać.

Neony wymagają długości zbiornika minimum 60cm.

Jakie są wymiary Twojego akwarium?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
michal136
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2017 0:40

Post autor: michal136 »

Jeśli kupię ten zestaw to wymiary 24” x 12” x 16" high(61 x 30.5 x 40.5 ).
Jednak jak napisał Norbi zestawy są ... więc sam już nie wiem, czy coś kompletować, czy kupić ten zestaw. Wiem jedno 24” to max jaki mogę mieć w pokoju.
ODPOWIEDZ